[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

بذر اصلاح‌شده گندم در ۳۴۰ هکتار از اراضی شهرستان اقلید کاشته شد، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اقلید فارس اعلام کرد: گندم با بذرهای اصلاح شده ارقام پیشگام، میهن و حیدری در مزارع این شهرستان در سطح ۳۴۰ هکتار کشت شد.
سید علی آقامیرطالبی، دیروز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از مؤلفه‌های اصلی موفقیت در تولید گندم، تولید بذر گواهی شده با خلوص ژنتیکی بالاست و توجه به بذرهای گواهی شده عاری از بیماری و علف‌های هرز به دلیل عدم تنوع گونه‌های بذری در مناطق سردسیر دارای اهمیت است.
وی علت گرایش کشاورزان به کشت ارقام بذری را وجود شرایط جوی مناسب، کشاورزان پیشرو و آشنایی آنان با اهمیت بذرهای گواهی شده در افزایش محصول بیان کرد.
میرطالبی ادامه داد: بذرهای اصلاح شده در روستاهای مختلف شهرستان اقلید کشت و با نظارت دقیق کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی، کارشناسان پهنه و اتحادیه‌های تعاونی تولید و روستایی بعد از بوجاری و ضدعفونی بسته بندی و به کشاورزان عرضه می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اقلید افزود: دو مرکز تولید بذر گواهی شده شامل اتحادیه تعاونی تولید و روستایی در اقلید است که بخشی از نیاز شهرستان به بذرهای سردسیری از این طریق تأمین می‌شود.
شهرستان اقلید از قطب‌های تولید گندم در استان فارس با دارا بودن دشت‌های حاصلخیز نمدان، بکان و آسپاس در ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی