[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس: رد صلاحیت با مستندات باشد، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و رئیس ستاد انتخابات این استان گفت: بر اساس قانون و در صورت درخواست داوطلبان، باید مستنداتی که بر اساس آن داوطلبان رد صلاحیت شده‌اند از سوی هیئت‌های اجرایی و نظارت به آنها ارائه شود.
سید احمد احمدی‌زاده، دیروز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها تأکید داشتیم که هم هیئت‌های اجرایی و هم نظارت سوابق اعلامی از سوی مراجع چهارگانه به طور دقیق بررسی و با مد نظر قرار دادن عدالت به‌گونه‌ای عمل شود که داوطلبان بیشتری با گرایش و سلیقه‌های متعدد در عرصه رقابت انتخاباتی حضور داشته باشند. وی ادامه داد: البته بر اساس گزارش‌های دریافت شده، تاکنون همکاری در این زمینه خوب بوده و هر داوطلبی که مراجعه و تقاضایی در این زمینه داشته از سوی مراجع چهارگانه پاسخ لازم را دریافت کرده است. او اظهار داشت: یکی از موضوعات دیگر که با نمایندگان و اعضای هیئت عالی نظارت استان مذاکره و پیگیری به عمل آمد، در خصوص بررسی مجدد پرونده افراد معترض به نتیجه بررسی صلاحیت‌ها در هیئت‌های اجرایی و نظارت شهرستان بود تا هم حقی ضایع نشود و هم در صورت امکان با تأیید صلاحیت افراد بیشتر، زمینه مشارکت بالاتر در انتخابات نیز فراهم شود. رئیس ستاد انتخابات فارس تصریح کرد: معتقدیم با بررسی بیشتر در هیئت مرکزی نظارت تا آنجا که سوابق اعلامی قابل اغماض و چشم پوشی است و امکان تأیید صلاحیت افراد بیشتری وجود دارد، این کار صورت گیرد تا شاهد مشارکت حداکثری در انتخابات آتی باشیم.
احمدی‌زاده افزود: در رابطه با عملکرد هیئت‌های اجرایی در استان به شکل مستمر تأکید بر رعایت قانون و عدالت در بررسی سوابق داشتیم که عمدتاً اینگونه عمل شده است.
وی با اشاره به اعلام ستاد انتخابات کشور در خصوص اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده به نتیجه اعلامی از سوی هیئت‌ عالی نظارت استان افزود: داوطلبان رد صلاحیت شده می‌توانند برای ثبت اعتراض خود به هیئت مرکزی نظارت برابر تبصره چهار و پنج ماده ۶۳ قانون اقدام کنند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و رئیس ستاد انتخابات این استان اضافه کرد: داوطلبان می‌توانند اعتراض خود را از طریق مراجعه به فرمانداری‌ شهرستان حوزه انتخابیه خود، مراجعه به هیئت‌ عالی نظارت استانی مستقر در مرکز استان یا مراجعه به کمیته رسیدگی به اعتراضات هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور در تهران ثبت کنند. او گفت: فرمانداری‌ها هم می‌بایست به فوریت اعتراض داوطلبان را به کمیته مربوطه هیئت مرکزی تحویل دهند. احمدی‌زاده، ابراز امیدواری کرد که در جریان بررسی مجدد صلاحیت افراد، صلاحیت تعداد بیشتری مورد تأیید قرار گیرد تا زمینه برای مشارکت حداکثری مردم بیش از پیش فراهم شود. انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی