[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۷
  • دوره جدید

بیمارستان‌ها اکسیژن‌ساز می‌خواهند ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس، با اشاره به شرایط شیوع کرونا و لزوم کاهش ترددهای بین شهری و افزایش توان تجهیزاتی مراکز درمانی، بر لزوم تجهیز بیمارستان‌های حوزه انتخابیه خود به دستگاه‌های اکسیژن‌ساز مرکزی و ونتیلاتور و دیگر تجهیزات مورد نیاز، تأکید کرد.
محسن علیزاده در دیدار رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: بیمارستان‌های شهرستان‌های بیضا و سپیدان، به دلیل بعد مسافت با مرکز استان، با هدف پیشگیری از تردد افراد خصوصاً بیماران، باید در این شرایط کرونایی به امکانات و تجهیزات تشخیصی و درمانی مجهز شود.
به گزارش ایسنا به نقل از دفتر نماینده سپیدان و بیضا در مجلس، علیزاده گفت: یکی از نیازهای شدید بیماران کرونایی طی دوران بستری اکسیژن تراپی است و پروسه درمان و بهبودی بیمار، دستگاه‌های اکسیژن‌ساز است.
او خاطرنشان کرد: اکنون تأمین کپسول اکسیژن مورد نیاز بیماران دشوار و هزینه بر بوده و به همین دلیل نیازمند اقدام فوری برای نصب دستگاه‌های اکسیژن ساز در مراکز درمانی هستیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: این روزها کادر عزیز و ایثارگر درمان در خط مقدم جنگ با ویروس کرونا هستند و رسالت و تعهد سنگینی در قبال سلامت جامعه به عهده دارند که در این راستا سلامتی خود را نیز در کف اخلاص گذاشته‌اند.
او اضافه کرد: مردم فهیم و عزیز با استفاده صحیح از ماسک، دوری از تجمعات و دورهمی‌ها، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از مصرف غذا در رستوران‌ها و حضور نیافتن در مکان‌های شلوغ، بدون تهویه مناسب و پرخطر نقش بسزایی در کنترل و ریشه کن کردن این ویروس منحوس خواهند داشت.
رئیس سازمان غذا و دارو نیز با گفت: ظرفیت تولید ونتیلاتور کشور افزایش یافته است و اکنون به یکی از صادرکنندگان با کیفیت این دستگاه نیز تبدیل شده ایم.
محمدرضا شانه ساز گفت: در اسرع وقت طی هماهنگی با معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تجهیز بیمارستان‌های سپیدان و بیضا به ونتیلاتور، دستگاه اکسیژن ساز سنترال ۶۰۰ لیتری و دیگر امکانات و اقلام تشخیصی و درمانی اقدام خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی