[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

استاندار فارس: زمینه سالم‌سازی و بازپروری زندانیان فراهم شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل زندان‌های فارس در دیدار با استاندار فارس درخصوص تأمین اعتبارات عمرانی و مصوبات سفر رئیس قوه قضائیه، انتقال زندان عادل آباد به خارج از شهر و حمایت از خانواده زندانیان تأکید کرد.
استاندار فارس در دیدار با مدیرکل زندان‌های فارس ضمن قدردانی از مسئولان زندان‌ها در راستای اصلاح و تربیت زندانیان و حمایت از خانواده‌های آنان گفت: زندانی در بند و گرفتار است و به خاطر جرم ارتکابی محکوم به حبس شده است؛ اما همنوع ما و انسان هستند و حقوق انسانی آنان باید حفظ و رعایت شود.
عنایت الله رحیمی اظهار داشت: لازم است زمینه سالم سازی و بازپروری زندانیان فراهم شود تا بازگشت مفیدی به جامعه داشته باشند.
وی درخصوص بررسی مشکلات زندان‌ها در حوزه‌های مختلف و همکاری در جهت مرتفع کردن آنها و تأمین اعتبار، قول مساعدت و همکاری داد. مدیرکل زندان‌های فارس با ارائه گزارشی از وضعیت زندانیان جرائم غیرعمد استان گفت: در ماه مبارک رمضان حدود50میلیارد ریال خیران برای آزادسازی زندانیان در جشن‌های گلریزان و برنامه‌های اجرایی از طریق صدا و سیما و شبکه‌های مجازی جهت جلب مشارکت‌های مردمی جمع آوری شد و از ابتدای سال جاری زمینه آزادی 58 زندانی فراهم شده است.
اسحاق ابراهیمی گفت: استان فارس یکی از استان‌هایی است که در سطح کشور، محکومان مالی زیادی دارد و هم اکنون تعداد 845 زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان، چشم انتظار مساعدت و کمک نیکوکاران هستند. 
وی اضافه کرد: 121 نفر از این زندانیان به جرم عدم پرداخت مهریه گرفتار هستند و هم اکنون اکثریت آنان در مرخصی به سر می‌برند.
مدیرکل زندان‌های فارس گفت: علاوه بر استفاده از ظرفیت خیران برای آزادسازی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری، هم اکنون تعداد 150 زندانی از پابند الکترونیکی استفاده می‌کنند و حدود 100 پابند الکترونیکی جدید نیز به زودی در اختیار زندانیان واجد شرایط که حبس آنان کمتر از 2 سال می‌باشد، قرار می‌گیرد.
ابراهیمی یادآور شد: سال گذشته زمینه اشتغال برای 54 درصد محکومان در داخل و بیرون زندان فراهم گردید و این آمار در سال جاری با حمایت مسئولان قضایی و تلاش همکاران ما در زندان‌ها به 80 درصد می‌رسد.
وی ادامه داد: تعداد 15 انجمن حمایت زندانیان در حوزه‌های قضایی دارای زندان در استان فعالیت می‌کنند و از این تعداد تنها 2 انجمن در شیراز و داراب دارای ساختمان مجزا هستند. تقاضا می‌شود فرمانداران شهرستان‌ها که خود عضو هیئت مدیره انجمن‌های حمایت هستند، در واگذاری زمین مناسب به انجمن‌ها برای ساخت ساختمان اداری، آموزشی در راستای توانمندسازی و مهارت آموزی خانواده‌های زندانیان همکاری نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی