[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

چالش‌های راه‌اندازی خط کشتیرانی بوشهر- قطر، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این اداره کل تلاش کرده با همکاری بخش خصوصی، یک فروند کشتی مسافر و بار (رورو پسنجر) با قابلیت جابه‌جایی ۱۵۰۰ مسافر و همچنین هشتاد کانتینر برای راه اندازی خط کشتیرانی بوشهر- قطر وارد کند. به گزارش ایسنا و به نقل از این اداره کل، سیاوش ارجمندزاده تصریح کرد: تمامی اقدامات لازم در جهت فعالیت این کشتی در بندر بوشهر صورت گرفته اما متأسفانه این مهم تاکنون به دلیل موافقت نشدن با اعطای سوخت یارانه ای به شناور، محقق نشده است. در این خصوص رایزنی‌های بسیاری صورت گرفته ولی تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.
وی افزود: یکی از اقدامات برای توسعه گردشگری و مسافری در استان، بازسازی پایانه مسافری بندر بوشهر است که با طراحی‌ها و اقداماتی که در حال انجام است هم از جهت ترمینال و هم از جهت اسکله به زودی به یک پایانه مدرن و بزرگ تبدیل خواهد شد که بتواند پذیرای کشتی‌های مسافری و کروز باشد.
وی در خصوص توسعه گردشگری دریایی در دیگر بنادر استان بوشهر اظهار کرد: در بنادر کنگان، دیلم و گناوه نیز در حال ایجاد اسکله‌های مسافری گردشگری هستیم که نهایتاً تا سه ماه آینده آماده بهره برداری هستند و مطالعات احداث اسکله شناور گردشگری برای بندر دیر نیز در حال اتمام است. مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از عزم جدی این اداره کل در تحقق توسعه گردشگری دریایی در استان بوشهر خبر داد و یادآور شد: توسعه صنعت گردشگری دریایی یکی از اولویت‌های این اداره کل است؛ زیرا استان بوشهر با توجه به بیشترین طول مرز دریایی و هم جواری با دریایی نیلگون خلیج فارس از مزیت‌ها و فرصت‌های قابل توجهی برای رونق صنعت گردشگری دریایی برخوردار است که امید می‌رود با مساعدت هرچه بیشتر مسئولان استانی این مهم به نحو احسن تحقق یابد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی