[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

عواملی که خانه شما را جایی محبوب برای پشه‌ها می‌سازد، روزنامه شیراز نوین

حشرات و پشه‌ها در برخی از خانه‌ها بیشترند چراکه عواملی در این خانه‌ها وجود دارد که این موجودات موزی را به خود جذب می‌کند.
به گزارش نمناک، بسیاری از حشرات در جستجوی غذا و پناهگاه، انتخاب می‌کنند که در خانه دیگران بمانند، زیرا خانه را محیطی امن برای زندگی می‌دانند. متأسفانه وجود آن‌ها ممکن است به خانه آسیب وارد کند و شما را آزار دهد و همچنین باعث مسمومیت غذایی و عفونت شود. به همین دلیل در این قسمت از نمناک قصد داریم عواملی را به شما معرفی کنیم که احتمال وجود پشه‌ها و حشرات در منزلتان را بیشتر می‌کند‌.
کتاب‌های قدیمی
هر برگه قدیمی‌تر باشد، می‌تواند باعث جذب حشرات شود که شامل کتاب‌های قدیمی، روزنامه‌ها و نامه‌ها می‌باشد. بعضی از حشرات مثل سوسک و پشه سلولز هم تغذیه می‌کنند. بنابراین بهتر است هیچ اثراتی شبیه به کاغذ روی میز نباشد زیرا باعث تجمع آن‌ها می‌شود. اگر هم می‌خواهید کتاب‌های قدیمی‌ را دور بریزید، می‌توانید آن‌ها را داخل پلاستیک بپیچید و در آن را محکم ببندید.
لامپ حبابی سفید
نور متمایل به آبی و سفید روشن، جذاب‌ترین رنگ برای حشرات است. نورهای نارنجی، صورتی و زرد جذابیت کمتری دارند. بیشتر لامپ‌های ال ای دی انتخاب خوبی برای منزل هستند، زیرا نور سفیدی که تولید می‌کنند واقعاً سفید نیست اما ترکیبی از چند رنگ مختلف است. البته استثنائاتی هم وجود دارد اما بعضی از لامپ‌های ال ای دی باعث جذب حشرات می‌شوند. بنابراین بهتر است که آن‌ها را با لامپ‌هایی جابه‌جا کنید که رنگ‌های گرم‌تری دارند.
چارچوب در و پنجره‌های سفید
اگر بیرون منزل شما سفید رنگ شده است، ممکن است حشرات جذبشان شوند. بنابراین اگر چنین مشکلی دارید، بهتر است از رنگ‌هایی مثل سبز یا آبی، به جای سفید استفاده کنید که جذابیت کمتری برای حشراتی مثل پشه ایجاد می‌کنند.
چوب خورده شده
چوب خورده شده در منزل که داخل خود، سوراخ و منفذ دارد و یا چوب‌هایی که از قبل دریل شده‌اند، محلی مناسب برای تجمع پشه‌ها می‌باشند و پشه‌ها علاقه زیادی به آن‌ها نشان می‌دهند.
رطوبت بالا
حشرات عاشق مکان‌های گرم و مرطوب هستند؛ زیرا محیطی عالی برای رشد و زندگی آن‌ها محسوب می‌شود. بنابراین می‌توانید آن‌ها را در زیر زمین، حمام و آشپزخانه اطراف سینک پیدا کنید. حتماً از یک سیستم مناسب برای از بین بردن رطوبت اضافه استفاده کنید و مراقب باشید که سینک‌ها نشتی نداشته باشند.
گیاهان
گیاهان خانگی باعث جذب حشرات در منزل می‌شوند؛ مخصوصاً گیاهانی که به خوبی از آن ها مراقبت نکرده باشید. اگر بیش از حد به آن‌ها آب بدهید یا آب داخل گلدان باقی مانده باشد، ممکن است عامل ایجاد جذب حشرات شود. بنابراین بسیار مهم است که جریان هوا در منزل رفت و آمد کند و خاک را خشک کند و رشد قارچ ها را کاهش دهد.
غذا و نوشیدنی
اگر میوه و سبزیجات رسیده و نسبتاً گندیده‌ای دارید، آن را دور بیندازید. آن‌ها را داخل یک ظرف دربسته قرار دهید که حشره‌ها نتوانند به آن نزدیک شوند. در واقع حشرات عاشق تغذیه میوه‌های گندیده هستند و بیشتر به سمت نوشیدنی‌های شیرین شبیه به نوشابه، شیره یا سرکه جذب می‌شوند. بنابراین اگر اثراتی از آن‌ها روی کابینت و یا هر قسمتی از خانه ریخته است، سریع آن را پاکسازی کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی