[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

فدراسیون فوتبال دنبال فروش ساختمان‌های فوتسال!، روزنامه شیراز نوین

بعد از انحلال سازمان لیگ فوتسال، فدراسیون فوتبال ایران به دنبال فروش دو ساختمان فوتسال است؛ ساختمان‌هایی که با پول باشگاه‌ها خریداری شده است! به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، کمیته فوتسال ایران در زمان ریاست سیدرضا افتخاری دو واحد آپارتمان را در حوالی فدراسیون فوتبال خریداری کرد و با تشکیل سازمان لیگ فوتسال به این رشته توسعه داد. کمیته فوتسال ابتدا با سازمان لیگ در یکی از این واحدهای آپارتمانی کارش را شروع کرد و سپس با خریداری دیگر واحد همان طبقه، کمیته فوتسال از سازمان لیگ جدا شد. خرید این ساختمان‌ها در آن زمان با پول باشگاه‌هایی میسر شد که در دسته‌ها و رده‌های سنی مختلف فوتسال حضور داشتند. کمیته فوتسال از راه‌های مختلف از جمله تعیین حق عضویت، حق شرکت در مسابقات و سایر منابع درآمدی این دو ساختمان را به مجموعه فوتسال اضافه کرد. ساختمان نخست در سال ۱۳۹۴ و زمانی که علی کفاشیان روی صندلی ریاست فدراسیون فوتبال نشسته بود، با حضور وی و افتخاری افتتاح شد و از همان زمان پایگاه اصلی این رشته بوده است.
حالا و پس از تصمیم هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال برای انحلال سازمان لیگ فوتسال و اضافه کردن این سازمان به کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال، این فدراسیون تصمیم به فروش دو ساختمان فوتسال گرفته است.
فدراسیون فوتبال با مشکلات شدید مالی دست و پنجه نرم می‌کند و حتی ساختمان این فدراسیون به دلیل بدهی به «شستا» مصادره شده است. فدراسیون که احتمالاً در پرونده «مارک ویلموتس» در دادگاه عالی ورزش هم بازنده و محکوم به پرداخت چند میلیون یوروی دیگر می‌شود، حالا قصد دارد با فروش دو ساختمان فوتسال بخشی از این مشکلات مالی را رفع کند.
پیگیری‌ها نشان می‌دهد شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون به همراه میرشاد ماجدی عضو هیئت رئیسه، در روزهای گذشته شرایط ساختمان‌های فوتسال را بررسی کرده و برای فروش آن برنامه ریزی‌های لازم را انجام داده‌اند.
فدراسیون قصد دارد تشکیلات خود را به کمپ تیم‌های ملی انتقال بدهد و احتمال دارد دفاتر فوتسال هم به «خانه فوتسال» در کمپ منتقل شود؛ اما این دو ساختمان فوتسال با هزینه باشگاه‌ها خریداری شده و فروش آن از سوی فدراسیون عجیب به نظر می‌رسد.
سیدرضا افتخاری رئیس پیشین کمیته فوتسال تأکید کرد که فدراسیون در خرید این ساختمان‌ها هیچ کمکی به کمیته فوتسال نکرده و عملاً نمی‌تواند دو سرمایه بزرگ فوتسال را که متعلق به باشگاه‌هاست، به فروش برساند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی