[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

سرهنگ فلاح: برای ساختن یک فجر قدرتمند، برنامه سه ساله داریم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: مدیر باشگاه فجر سپاسی شیراز از علل موفقیت فجر سپاسی در هفته‌های پایانی لیگ دسته اول گفت و از دغدغه هایش برای آینده این تیم. فلاح که با حکم سرپرستی و از ابتدای امسال وارد گود شد، توانست یک موفقیت به یاد ماندنی در کارنامه خود ثبت کند. بقا در لیگ دسته اول قطعاً برای فجر سپاسی موفقیت محسوب نمی‌شود، اما تحویل گرفتن تیمی که به شدت در باتلاق سقوط فرو رفته بود و هفت امتیاز با بقا فاصله داشت، کار آسانی نبود. فلاح با تزریق روحیه به تیم توانست تحول خوبی در آنها به وجود بیاورد و در آخرین روز فجرسپاسی را در لیگ دسته اول حفظ کرد. بقایی که به گفته خود او جای تبریک ندارد، اما باعث ساختن آینده این تیم مردمی شهر شیراز خواهد شد. فلاح روز پنجشنبه در گفت‌وگو با رادیو فارس صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌آید:
اگر لیگ ادامه پیدا می‌کرد تمامی رقبا را شکست می‌دادیم
من ابتدا یک چیز را باید بگویم. اگر آدم گروهی کار کند، اگر ابتدا مشورت کند و بعد تصمیم بگیرد، کل تشکیلات نفع می‌برد. جا دارد این جا بگویم کاری که انجام شد، تمام مسئولان سپاه، سردار غیاثی، هیئت مدیره فجر سپاسی و در رأس آن آقای گزنی، آقای کوشکی معاون محترم هماهنگ کننده، نمایندگی محترم ولی فقیه در سپاه که همیشه تماس می‌گرفتند و از لحاظ روحی و معنوی به ما کمک می‌کردند. همچنین ریاست محترم بازرسی و نهادهای دیگری در سپاه و همینطور آقای کامیاب که مدیری زحمتکش است و دارد ساختارها را برای ما آماده می‌کند که نمونه آن همین ورزشگاه جدید شیراز است. هیئت محترم فوتبال استان و شیراز، آقایان هنرپیشه و عباسی و همینطور هواداران و پیش‌کسوتان و مردم هم به ما در این راه کمک کردند. ضمن اینکه جا دارد از آقای آیت الهی تشکر کنم. اما من به طور ویژه از بازیکنانم تشکر می‌کنم. مانند یک خانواده بودند. یعنی از زمانی که احساس کردند تیم دارد می‌افتد، خودشان را پیدا کردند و باور کنید هر تیمی جلوی آنها می‌آمد شکستش می‌دادند. ما در اراک دو بازیکن اصلی را نداشتیم ولی بچه‌ها کولاک کردند. در اراک یک جو عجیبی حکم‌فرما بود. وقتی دو یک عقب افتادیم حتی بین دو نیمه خود من هم دچار تزلزل شدم. ولی آقای پیروانی روحیه داد. صحبت کرد و گفت بچه‌ها این تیم کم می‌آورد و همین اتفاق هم افتاد و بردیم. اما من زمانی متوجه شدم این تیم می‌ماند که ما در رفسنجان پیروز شدیم. پس از اینکه در شیراز با پارس جنوبی بازی کردیم و فرصت‌های زیادی را از دست دادیم و حتی آقای تارتار گفت تیمش باید سه هیچ بازنده می‌شده، به رفسنجان رفتیم. آنجا گلوگاه و شاهرگ ما برای بقا بود. از آنجا که بچه‌ها اراده کردند و بازی دو یک باخته را بردند من فهمیدم که این بچه‌ها به خودباوری رسیده اند. فهمیدم که یک چیزی از آن بالا دارد بچه‌ها را هدایت می‌کند و آن خداوند تبارک و تعالی است و لطف فاطمه زهرا سلام الله علیها.
عملیات بقا را «والفجر» نامگذاری کردیم
من روزی که آمدم سالروز شهادت شهید سپاسی بود. من همانجا گفتم که بچه‌ها ما هم والفجر را شروع می‌کنیم و 6بازی به عنوان والفجر یک تا شش نامگذاری کردیم. والفجر یک در کویر بود که بردیم. والفجر دو در شمال بود که یک امتیاز خوب از خونه به خونه گرفتیم و در اراک هم کار را تمام کردیم؛ آن هم روز تولد حضرت عباس، باب الحوائج. بچه‌ها بچه‌های بسیار پاکی هستند. هر شهری که می‌رفتیم قبل از رستوران به مسجد می‌رفتند. بچه‌هایی که من کمتر در فوتبال دیده بودم. 
برای لیگ دسته‌دوم هم برنامه تهیه کرده بودیم!
من مسئول ورزش سپاه هستم. به حکمی که سردار داد، از 29اسفند سال گذشته به عنوان سرپرست باشگاه فجرسپاسی منصوب شدم. یک برنامه آماده کردیم که حتی اگر به دسته دوم رفتیم چه برنامه‌ای داشته باشیم. اما ما مأموریت را به خوبی انجام دادیم و تیم حالا در لیگ دسته اول مانده. اما حالا برای اینکه آینده خوبی داشته باشیم باید اول اسپانسر خوبی را بتوانیم برای تیم بیاوریم. یک برنامه صد صفحه‌ای را هم در دست آماده سازی داریم که به سردار تقدیم کنیم. ما کارمان را به صورت ساختاری انجام می‌دهیم و چه باشیم و چه نباشیم، برنامه را ارائه خواهیم داد و کار فله‌ای انجام نمی‌دهیم. این قول را به مردم می‌دهم که با تدبیری که فرمانده سپاه فجر (که خودشان ورزشی هستند و قبلاً در مشهد تیم ابومسلم را مدیریت کرده اند و همینطور تیم پاس را و زیر و بم فوتبال را می‌شناسند) خواهند داشت، ما هم برنامه را می‌دهیم و هر فردی که وارد شد در همین قالب کار خواهد کرد. 
باید تعامل بهتری با شهرداری داشته باشیم
شهرداری شیراز و شورای شهر کمک کرده ولی ناچیز! الان شهرداری ماهشهر و شهرداری کاشان در لیگ دو فعالیت دارند و شهرداری تبریز در همین دسته صدرنشین است. می‌گویند قانون می‌گوید که نمی‌توانیم کمک کنیم. اما چرا آنها می‌توانند؟ من فکر می‌کنم ما تا به حال تعامل خوبی با شهرداری نداشته ایم که این اتفاق نیفتاده. در آینده این کار صورت خواهد گرفت. ببینید الان سپیدرود رشت یک میلیارد تومان هدیه دریافت کرده از شورای شهر و ما 120میلیون. ما باید به سمتی برویم که خودکفا شویم و به مجموعه‌هایمان فشاری وارد نشود. سی سال سپاه از این تیم حمایت کرده و من به مردم قول می‌دهم که این تیم شهیدسپاسی محکم و با قدرت بیاید.
برنامه سه ساله خواهیم داشت
اما یک مسئله هست. باید برنامه سه ساله داشته باشیم. یعنی باید استخوان بندی این تیم برای سال‌های آینده حفظ شود ولی نیم نگاهی به صعود به لیگ برتر هم داشته باشد. توقع بی‌جا نباید ایجاد شود. نباید این توقع به وجود بیاید که حالا که تیم نیفتاده، سال آینده حتماً باید لیگ برتری شود. سال اول هدف اصلی حفظ تیم است. سال دوم نگاه به بالای جدول و سال سوم حتماً هدف لیگ برتر خواهد بود. ولی ممکن است همین سال اول هم به لیگ برتر صعود کنیم. در مورد عالیشاه و نورالهی هم می‌گویم که نورالهی برج 4 خدمتش تمام می‌شود اما در مورد عالیشاه پیش از آمدن من هم باشگاه مکاتبه کرده و چون کد سپاه خورده، ملوان هم نمی‌تواند او را به خدمت بگیرد و ما دنبال کار او خواهیم بود. بازیکنان دیگری هم هستند در تیم‌هایی مثل گل گهر سیرجان و پارس جنوبی جم که دنبالشان هستیم ولی باشگاه نباید صرفاً به دنبال سرباز باشد. باید 5-6 بازیکن باتجربه ترجیحاً بومی در این تیم باشند تا بتوانند به این تیم کمک کنند. اگر ما رشد نمی‌کنیم برای این است که تشکیلاتی و ساختاری کار نمی‌کنیم. یک فرد می‌آید و تنها کار می‌کند و یک دفعه هم می‌رود. باشگاه داری کار سنگینی است و باید چهار پنج محور داشته باشد. هیئت مدیره قوی، کادر فنی قوی و البته هواداران هم در شکل گیری تیم دخیل هستند. اگر یک جا لنگ بزند مطمئن باشید تیم نمی‌تواند موفق شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی