[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

تنیس بین‌المللی شیراز و ضعف عجیب در پوشش خبری، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی- شیرازنوین
مسابقات بین المللی تنیس جوانان درجه 4 از جمعه 24 اردیبهشت در شیراز آغاز شده و شنبه هفته آینده نیز به پایان می‌رسد. با توجه به اطلاع رسانی بسیار ضعیفی که تاکنون از سوی مسئولان مربوطه در خصوص این رقابت‌ها مشاهده شده، برای مطلع شدن از جزئیات آن به محل برگزاری مسابقات رفتیم.
باشگاه تنیس فیوچر از مجموعه ورزشی هوابرد، میزبان رقابت‌هاست. تعدادی از شرکت کنندگان و همراهانشان، بدون رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در محل مسابقات حضور دارند. بدون فاصله فیزیکی و اکثریت بدون ماسک! 
مسابقات در چهار زمین تنیس خاکی کنار هم برگزار می‌شود و همراهان از پشت فنس‌ها شاهد مسابقات هستند. برای دستیابی به اطلاعات مسابقات و جزئیات کار، به سراغ «مهدی شمسی پور: دبیر هیئت رفتیم. وی در پاسخ به سؤالات ما، فقط یک جمله گفت: باید از اداره کل ورزش و جوانان «نامه» داشته باشید!
این در حالیست که معمولاً مسئولان برگزاری چنین رقابت‌هایی با ارسال دعوت نامه از خبرنگاران و عکاسان برای حضور در مسابقات درخواست می‌کنند. 
شمسی پور در این باره گفت: این دستور حراست اداره کل ورزش و جوانان استان است؛ وگرنه ما هم از این قضیه ناراحت هستیم و دوست داشتیم خودمان از خبرنگاران دعوت کنیم. با وجود گذشت چند روز از شروع رقابت‌ها، دبیر هیئت می‌گوید هنوز تعداد کشورهای حاضر در این رقابت‌ها مشخص نیست! «فعلاً رقابت‌ها در بخش مقدماتی پیگیری می‌شود و ورزشکاران کشورهای میهمان از مرحله بعد وارد جدول خواهند شد.»
اما چابک رئیس هیئت در این ارتباط به شیرازنوین گفت: حضور 9 کشور قطعی شده است. بلژیک، انگلیس، فرانسه، آلمان، روسیه، رومانی، ترکیه و... این‌ها را 
یادم است!
تعداد نفرات چقدر است؟ 112 نفر در این مسابقات شرکت دارند.
رئیس هیئت تنیس نیز از نحوه پوشش خبری مسابقات ابراز ناراحتی کرد و گفت: ما در این میان کاره ای نبوده ایم. ما از خدا می‌خواستیم که تعداد خبرنگاران زیادی به مسابقات بیایند اما دستور اداره کل است. ضمن اینکه نشست خبری روز چهارشنبه با حضور خبرنگاران انجام خواهد شد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا این رقابت‌ها پخش تلویزیونی خواهد داشت یا خیر، گفت: مسابقات روز پایانی صددرصد پخش زنده خواهد داشت و برای مسابقات نیمه نهایی هم در صورتی که اسپانسر مناسب داشته باشیم، احتمالاً مسابقات به طور مستقیم از سیما پخش خواهد شد.
به گزارش شیرازنوین، حتی روی سایت رسمی هیئت تنیس استان فارس نیز هیچ مطلبی در خصوص جزئیات رقابت‌ها درج نشده و به طور کلی هیچ گونه منبعی برای دستیابی به این مسابقات «به اصطلاح بین المللی» 
وجود ندارد.
بالاخره ظهر دیروز (دوشنبه) روابط عمومی این هئیت دست به کار شده و با تشکیل یک گروه در فضای مجازی، اقدامی در جهت نشر اخبار صورت داده اما تا زمان نگارش این مطلب، تنها یک خبر مربوط به این رقابت‌ها در این گروه قرار گرفته که مربوط به خبرگزاری ایرناست.
ایرنا در این رابطه به پیروزی یکی از ورزشکاران شیرازی برابر یک حریف اروپایی اشاره کرده است: یاسمن یزدانی تنیس باز شیرازی در رقابت‌های تنیس جهانی زیر ۱۸ سال که در شیراز در حال برگزاری است، از سد حریف بلژیکی خود گذشت و به جدول نهایی راه یافت.
یاسمن یزدانی دوشنبه در باشگاه تنیس فیوچر شیراز به مصاف میا کراستوا از کشور بلژیک رفت و در حالی که هم از نظر سنی و هم از فیزیکی از حریفش کوچک‌تر بود بازی بسیار خوبی ارائه داد و در ۲ سِت پیاپی به برتری دست یافت. 
یزدانی که ۱۳ سال سن دارد، با نتیجه ۶ بر صفر و ۶ بر یک از سد کراستوا بلژیکی گذشت و به عنوان تنیسور چهارم به جدول اصلی رقابت‌ها راه یافت.
ایرنا همچنین نوشته است: در جدول اصلی بازی‌ها و در بخش پسران‌، ۳۲ تنیسور از کشورهای ایران، ترکیه، آلمان، روسیه، دانمارک و رومانی و در بخش دختران تنیسورهایی از کشورهای ایران، ترکیه و بلژیک‌ حضور دارند. کشورهای رومانی، ترکیه، فرانسه، آلمان، روسیه، دانمارک، انگلستان، بلژیک و ایران در این رقابت‌ها که به صورت انفرادی و ۲ نفره بر گزار می‌شود، شرکت دارند.
در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که برای هرچه بهتر برگزار شدن رقابت‌هایی اینچنینی که با حضور میهمانان خارجی برگزار می‌شود، حضور خبرنگاران و عکاسان بسیار مهم است و مسئولان برگزاری باید هرچه بیشتر و بهتر در جهت کشاندن اصحاب رسانه به محل برگزاری رقابت‌ها اقدام کنند. هنوز چند روز دیگر به پایان این مسابقات باقی مانده و مراحل مهمتر و جذاب‌تر، هنوز برگزار نشده است. دعوت رسمی از خبرنگاران و عکاسان از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان و البته هیئت تنیس فارس، می‌تواند کم کاری روزهای ابتدایی را جبران کرده و آب رفته را 
به جوی بازگرداند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی