[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

شیب نزولی کرونا کند است ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز 28 اردیبهشت، اعلام کرد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سیدروح اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، 880هزار و 6 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 255هزار و 543 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، یکصدهزار و 812 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 14هزار و 803 بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، 270هزار و 346 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده است. او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و 637 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، 256 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن 15 هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز دوشنبه تا دیروز سه شنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را 4هزار و 420 مورد اعلام کرد. مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی 246هزار و 310 نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
این مقام مسئول در دانشگاه تأکید کرد: یک سیر نزولی را در رابطه با مبتلایان جدید به بیماری در استان از هفته گذشته داشته ایم، اما هرچه آمار‌ها جزئی تر می‌شود، این سیر نزولی کاهش پیدا می‌کند و شیب آن کندتر می‌شود. دکتر حسینی در ادامه افزود: تعداد بستری از نزدیک به 3هزار بیمار مبتلا به کووید 19 در حال حاضر به هزار و 600 بیمار رسیده، اما تعداد بیماران بستری با وضعیت وخیم در مراکز درمانی استان همچنان بالاست.
او با اشاره به اینکه متأسفانه افراد وقتی بیمار می‌شوند یا علائم بیماری در خود مشاهده می‌کنند، به موقع به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند، گفت: تأکید می‌شود افرادی که دچار علائم بیماری هستند هرچه سریع‌تر به پزشک خانواده مراجعه کنند که در صورت نیاز به شروع درمان ضدویروسی یا بستری هرچه سریع‌تر اقدام شود.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه یافته‌های علمی ثابت کرده است که درمان زودهنگام در مواقعی که لازم باشد و به درستی انجام شود میزان عوارض بیماری و بستری و مرگ و میر را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد، از مردم خواست که کسانی که دچار علائم بیماری می‌شوند، در مراجعه به پزشک سهل انگاری نکنند تا دچار عوارض شدید بیماری نشوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی