[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

سخت‌گیری نمی‌کنیم ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
 مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به حضوری شدن امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم در استان گفت: به دانش آموزان قول خواهیم داد با حذف 30 درصد دروس، امتحانات را سخت برگزار نکنیم.
فرهاد اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار شیرازنوین، با بیان اینکه بنا به دستور وزارتخانه و ستاد ملی کرونا، امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم در کل کشور حضوری برگزار خواهد شد، اظهار داشت: مدیران مدارس مکلف شده اند حوزه‌های امتحانی خود را با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار کنند و صندلی دانش آموزان در فاصله 2 متر جانمایی شده تا بتوانیم امتحانات حضوری را با رعایت اصول بهداشتی برگزار کنیم. وی افزایش 30 درصدی حوزه‌های امتحانی در استان را یکی از اقدامات ارزشمند در بحث شیوه نامه‌های بهداشتی اعلام کرد و افزود: برای انجام این امر در حدود یک‌هزار بازرس به کار گرفته خواهند شد تا در روزهای امتحان حضوری دانش آموزان بتوانند بدون هیچ دغدغه ای در آزمون حضوری شرکت کنند.
به عقیده این مقام مسئول، از آنجایی که یادگیری کلاس‌های حضوری مانند کلاس‌های آنلاین نخواهد شد، گفت: در وزارت آموزش و پرورش ستادی تشکیل شده تا 30 درصد دروس حذف شود تا دانش آموزان در امر پاسخ گویی در امتحانات با مشکل مواجه نشوند.
 ثبت‌نام دانش‌آموزان تنها در پایه اول حضوری است
اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع زمان ثبت نام دانش آموزان اشاره کرد و گفت: امسال ثبت نام در دوره ابتدایی فقط در پایه اول به صورت حضوری است و در سایر پایه‌ها ثبت نام غیرحضوری است که تاریخ دقیق شروع ثبت نام به زودی اعلام می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: چنانچه خانواده‌ها در طرح آدرس آموزش و پرورش را یاری دهند، در ثبت نام مدارس دولتی هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد؛ ضمن اینکه در مدارس غیردولتی طرح آدرس اجباری نخواهد بود.
وی ثبت نام مدارس عادی دوره اول متوسطه را طبق سنوات گذشته در تیرماه اعلام کرد و گفت: پیش ثبت نام تمام مدارس شهری دولتی به شیوه الکترونیکی و بر مبنای طرح آدرس تعیین شده از سوی ستاد ثبت نام ادارات انجام می‌گیرد که پس از پیش ثبت نام، سیستم اتوماتیک دانش آموز بر اساس محل سکونت به نزدیک‌ترین مدرسه مربوطه معرفی می‌شود.
 منحل‌شدن مدارس نمونه‌دولتی در پایه اول متوسطه
این مقام مسئول ثبت نام پایه هفتم در مدارس هیئت امنایی را منحل شده اعلام کرد و بیان داشت: امسال برای سومین سال متوالی است که در دوره اول متوسطه نمونه دولتی نداریم و مدارس مذکور در سال جاری منحل شده و به جای آن مدارس عادی دولتی که به شیوه هیئت امنایی اداره می‌شوند، فعالیت خواهند داشت. اسماعیلی ادامه داد: بر اساس رأی شورای عالی و به منظور حذف آزمون، مدارس اجازه برگزاری هیچ نوع آزمونی برای پذیرش دانش آموز را ندارند؛ لذا پذیرش در مدارس بر اساس امتیازبندی عملکردهای تحصیلی و طرح آدرس انجام می‌شود.
 احتمال افزوده‌شدن مدارس هیئت‌امنایی در شیراز
وی تعداد مدارس هیئت امنایی را 34 مدرسه در 13 شهرستان استان اعلام کرد و گفت: امسال دوهزار و 797 دانش آموز در پایه هفتم در این تعداد مدارس به تحصیل خود ادامه خواهند داد که چنانچه بتوانیم دو مدرسه جدید در ناحیه یک بنا کنیم، تعداد آنها به سه‌هزار دانش آموز در پایه هفتم افزوده خواهد شد. مدیرکل آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: در حال حاضر 46 دبیرستان نمونه دولتی و 6 هنرستان نمونه دولتی در شهرستان شیراز وجود دارد که پذیرش دانش آموز متناسب با ظرفیت خالی در پایه‌های یازدهم و دوازدهم هم خواهیم داشت و بخش نامه آن در هفته اول تیرماه ابلاغ می‌شود. 
 آغاز ثبت‌نام مدارس شاهد از اول خردادماه
اسماعیلی با بیان اینکه زمان پیش ثبت نام پایه‌های ورودی اول ابتدایی، هفتم و دهم متوسطه در مدارس شاهد از ابتدای خردادماه اجرا می‌شود، گفت: در پایه اول ابتدایی از اول تا 25 خردادماه، پایه هفتم (دوره اول متوسطه) از 22 خرداد لغایت 15 تیرماه و در پایه دهم (دوره دوم متوسطه) از اول تیر شروع می‌شود و تا 25 تیر ادامه دارد.
وی ادامه داد: پیش ثبت‌نام مدارس شاهد به صورت الکترونیکی و فقط از طریق سامانه سیدا انجام می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی