[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: نقش روابط‌عمومی در آگاهی‌بخشی به مردم تأثیرگذار است، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست مجازی با خانواده روابط عمومی بخش‌های مختلف زیرمجموعه دانشگاه در استان فارس، بر نقش تأثیرگذار روابط عمومی در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم به ویژه در بحران کرونا تأکید کرد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» ضمن تبریک روز روابط عمومی به تمامی تلاشگران این حوزه در مجموعه سلامت، گفت: از آغاز شیوع بیماری کووید 19 تاکنون، تمامی کارشناسان و خانواده روابط عمومی زیرمجموعه دانشگاه در حوزه‌های مختلف نظیر اطلاع رسانی از طریق سایت دانشگاه، حضور در برنامه‌های صدا و سیما، اطلاع رسانی محیطی، فضای مجازی و دیگر موارد به صورت شبانه روزی و بی وقفه به فعالیت پرداختند.
او با بیان اینکه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مؤثر در راستای آموزش، انتشار اخبار و معرفی مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت به ویژه در بحران کرونا خوش درخشید، گفت: در طی دو سال گذشته، سایت اخبار دانشگاه به همت روابط عمومی احیا شد و فعالیت‌ها و شدت اطلاع رسانی بسیار افزایش یافته است.
دکتر لطفی تعامل تنگاتنگ با صدا و سیما و رسانه‌ها در انتشار اخبار مهم در فضای مجازی، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها، آرشیو اطلاعات و حجم انبوه اطلاع رسانی و مطالب خبری و آموزشی و تعداد بالای بازدید از سایت دانشگاه را نشان دهنده این موضوع مهم دانست.
او با بیان اینکه انتشار مطالب آموزشی، بهداشتی، درمانی، خودمراقبتی و هشدارهای سلامت در این مدت، در تأمین سلامت مردم از جمله مهم‌ترین اقدامات حوزه روابط عمومی بوده است، گفت: بسیاری از اطلاع رسانی‌های فوری و انتشار اخبار، شفاف سازی‌ها و اقدامات مهم در رابطه با شایعه سازی‌ها نیز بدون حضور روابط عمومی میسر نبود.
رئیس دانشگاه نقش صدا و سیمای مرکز فارس و رسانه‌ها را در این آگاهی بخشی بسیار تأثیرگذار خواند و از مدیرکل و تمامی دست اندرکاران این سازمان و همچنین رسانه‌ها را برای همکاری شبانه روزی با مجموعه سلامت و آگاهی بخشی مردم نیز قدردانی کرد. 
او در بخش دیگری از صحبت‌های خود در جمع خانواده روابط عمومی دانشگاه بر نقش تأثیرگذار روابط عمومی در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مردم در حوزه سلامت به ویژه در بحران کرونا تأکید کرد و ادامه داد: تببین سطح خدمات رسالت‌ها و شیوه ارائه خدمات در حوزه سلامت، همچنین رصد اخبار در رسانه‌ها با توجه به گستردگی عصر ارتباطات، انتقال خدمات مسئولان هر دستگاه و انتقال نظرات مردم به مسئولان نیز از وظایف مهم روابط عمومی است.
دکتر لطفی با بیان اینکه نقش روابط عمومی‌ها در اطلاع رسانی دوطرفه است، اضافه کرد: آگاهی رسانی مؤثر به مردم و آگاه شدن مسئولان از نظرات مردم نیز بر عهده روابط عمومی است.
در این نشست مدیر روابط عمومی دانشگاه نیز ضمن قدردانی از رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه برای حمایت و پشتیبانی مجموعه روابط عمومی دانشگاه گفت: روابط عمومی همانند مجموعه حواس پنج گانه یک فرد عمل می‌کند و در مجموعه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تلاش بر این بوده که با عبور از مرز فعالیت‌های معمول این حوزه، به سمت اهداف سلامت محور با همکاری بین بخشی حرکت کنیم.
دکتر «سید روح اله حسینی» از نمایندگان معاونت‌های بهداشت و درمان دانشگاه برای حضور در نشست کارگروه برنامه ریزی روابط عمومی دانشگاه و هم اندیشی و تصمیم گیری درباره اقدامات نو در این حوزه، همچنین از معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه برای حمایت و پشتیبانی از پیشبرد اهداف این مدیریت تقدیر کرد.
دکتر «علی اکبری» معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه نیز در این نشست با قدردانی از تلاش و فعالیت‌های مجموعه روابط عمومی دانشگاه در سطح استان، گفت: روابط عمومی دانشگاه، همیشه پویایی سازمان را به تصویر می‌کشد و به مردم اطلاع رسانی می‌کند.
دکتر «اورنگ ایلامی» معاون درمان دانشگاه نیز دیگر عضو این نشست بود که با تقدیر از فعالان پرتلاش روابط عمومی دانشگاه، عنوان کرد: روابط عمومی دانشگاه پا به پای مسئولان حوزه سلامت در بخش‌های مختلف حضور داشته و فعالیت‌های سازمان را به عنوان ویترینی از عملکرد سازمان را به بهترین نحو ممکن انتشار می‌دهد.
همچنین معاون بهداشت دانشگاه یکی از بخش‌های بسیار ارزشمند، با مسئولیت و شرایط کار بسیار سخت و خطیر در مجموعه سلامت و جامعه را مدیریت روابط عمومی دانشگاه دانست و اعلام کرد: نوع فعالیت روابط عمومی دانشگاه در بین روابط عمومی دیگر سازمان‌های استان، بسیار شاخص بوده و در امر اطلاع رسانی سلامت به ویژه در بحران کووید 19، این واحد سنگ تمام گذاشته است. دکتر «عبدالرسول همتی» پویایی و فعالیت روابط عمومی دانشگاه را حاصل توجه ویژه رئیس دانشگاه و مدیر روابط عمومی برشمرد و از یکایک اعضای روابط عمومی دانشگاه در سطح استان قدردانی کرد. 
این نشست صبح دیروز، بیست و هشتم اردیبهشت، در دفتر ریاست دانشگاه و با حضور معاونان، مدیران و مسئولان ارشد دانشگاه برگزار و از نمایندگان بخش‌های مختلف مدیریت روابط عمومی دانشگاه، مراکز بهداشت و درمان و بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه نیز 
تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی