[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

فرماندار شیراز: کاهش آسیب‌های اجتماعی با اعتبار دولتی مقدور نیست، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی همواره یکی از چالش‌های مهم دولت و سازمان‌‌های متولی حوزه فرهنگی و اجتماعی بوده است، گفت: رفع یا کاهش آسیب‌های اجتماعی صرفاً با اعتبار دولتی مقدور نیست از این رو برای جلب مشارکت و همیاری شهروندان نیاز به فرهنگ سازی داریم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، محمد رضا امیری در آیین اختتامیه مرحله نخست از اجرای طرح «خورشید خانه» که با هدف آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در زندان مرکزی این شهرستان برگزار شد، خاطرنشان کرد: ایجاد زیست بهتر، ارتقای کیفیت زندگی و سلامت روحی و روانی افراد جامعه یکی از اهـداف بـزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی است، از این رو اجرای طرح «خورشید خانه» یکی از اقداماتی است که در سال جاری در دستور کار دفتر امور زنان و خانواده و کارگروه اختصاصی آن قرار گرفته است.
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه زندانیان، علاوه بر هزینه‌های مالی، عاطفی، اجتماعی و فرهنگی که بر پیکره اجتماع وارد می‌کنند، با مشکلات و معضلاتی نیز در دوران حبس خود در درون زندان‌ها مواجه هستند، افزود: این موضوع باعث شده است تا با تلاش برای افزایش آگاهی اجتماعی شهروندان در خصوص جرائم عمد و غیرعمد، زمینه مشارکت عمومی در آزادسازی محکومان قضایی جرائم غیرعمد را فراهم سازیم. 
مسئول امور زنان و خانواده فرمانداری شهرستان شیراز گفت: اقدام خیرخواهانه و مشارکت کارکنان دستگاه‌های اجرایی این شهرستان در طرح «خورشید خانه» پس از هشت ماه به بار نشسته و تاکنون ۱۹ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان‌های استان فارس آزاد شدند و به کانون گرم خانواده بازگشته اند.
سارا همت با اشاره به اینکه در مرحله اول طرح مذکور و همزمان با عید بزرگ مبعث حضرت رسول اکرم(ص) تعداد ۶ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شده اند، افزود: در این مرحله نیز با جمع آوری و پرداخت ۲میلیارد و ۶۲۰میلیون ریال کمک‌های دریافتی، ۱۳ نفر دیگر از این دسته محکومان، طعم شیرین آزادی را تجربه کردند. ابراهیمی مدیرکل زندان‌های استان فارس گفت: هم اکنون قریب به ۸۵۰ نفر در زندان‌های استان فارس به دلیل جرائم غیرعمد مالی با مبلغ حدود دوهزار میلیارد ریال در حبس هستند که جلب مشارکت عمومی برای آزادسازی این افراد می‌تواند در افزایش امنیت جامعه و جلوگیری از چرخه ایجاد جرم، تأثیر بسزایی داشته باشد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی