[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

خانواده‌ها دور هم جمع نشوند، روزنامه شیراز نوین

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در فارس، فوت کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر عبدالرسول همتی در تشریح آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس، گفت: با اضافه شدن ۱۴ مورد فوتی طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان، دفتر قربانیان کرونا تا پایان اردیبهشت در فارس با ۴۴۵۸ نفر بسته شد.
همتی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۸۷هزار و ۴۸۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه و منجر به تشخیص ۲۵۷هزار و ۳۴۶ بیمار مثبت قطعی شده است.
همتی همچنین گفت: از ابتدای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۱هزار و ۸۵۰ مورد تست سریع انجام و به شناسایی ۱۵هزار و یک بیمار مثبت شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم بستری در بیمارستان‌های فارس را ۱۴۱۶ نفر اعلام و اضافه کرد: از این تعداد، ۲۴۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از بهبودی ۲۴۸هزار و ۵۱۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
همتی با این هشدار که حضور در تجمعات به ویژه دورهمی‌های خانوادگی و رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی موجب افزایش این بیماری می‌شود، از مردم خواست تا آنجا که امکان دارد در خانه بمانند و پروتکل‌های بهداشتی نظیر استفاده مداوم از ماسک، شست‌وشو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها و رعایت فاصله فیزیکی از دیگران را نیز بسیار جدی بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی