[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

کرونا؛ چالشی نفس‌گیر برای حوزه آموزش ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: همه گیری بیماری کرونا چالشی بزرگ و نفس گیر برای حوزه آموزش بود و اگر ابتکارات اجرا شده در حوزه آموزش در سراسر دنیا و کشور نبود، امکان ارائه مطالب و آموزش‌های موردنیاز دانشجویان وجود نداشت.
مهرزاد لطفی در آیین آغاز به کار بیست و دومین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و آیین پایانی چهاردهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری و سومین جشنواره دانشجویی ایده‌های نوآورانه آموزشی، گفت: در شرایط شیوع کرونا برگزاری این همایش که موضوع آن آموزش است، کار بزرگی به شمار می‌رود که در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حال انجام است.
او افزود: فلسفه وجودی دانشگاه همواره مبتنی بر آموزش و پس از آن موضوعات بهداشت و درمان بوده و این موضوع مهمی است که چنین همایش بزرگی مانند همایش کشوری آموزش علوم پزشکی را در شرایط کرونا نیز داشته باشیم. همچنین جشنواره دانشجویی ایده‌های نوآورانه آموزشی نیز از ابتکارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و معاونت آموزشی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در اجرای آن نقش دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: در سال‌های گذشته نیز در جشنواره شهید مطهری ایده‌های مختلف آموزشی مطرح شده و بسیاری از شیوه‌های نوین آموزشی در این جشنواره بررسی و مطالعه و مقالات خوبی ارائه شده که به توسعه و ارتقای حوزه آموزش کمک بسیاری کرده است.
لطفی خاطرنشان کرد: این جشنواره به بالندگی روش‌های نوین آموزشی کمک کرده و بسیاری از روش‌های تحقیقاتی و مقالات ارائه شده در این جشنواره منجر به عملیاتی شدن مدل‌های مختلف آموزشی در کشور می‌شود.
او همچنین با اشاره به سومین جشنواره دانشجویی ایده‌های نوآورانه آموزشی، عنوان کرد: با توجه به اینکه دانشجویان در بستر آموزش حضور دارند، می‌توانند به اجرای جشنواره‌هایی مانند جشنواره ایده‌های نوآورانه آموزشی کمک کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: این دانشگاه نیز در بحران ویروس کرونا، از دانشگاه‌های پیشرو در ارائه آموزش به شیوه مجازی بود و توانست مسائل مختلف مرتبط با کرونا را پوشش دهد و امیدواریم هرچه زودتر با واکسیناسیون عمومی، ارتقای سطح ایمنی و پایان بحران همه گیری کرونا، آموزش‌های حضوری مانند گذشته به دانشجویان ارائه شود.
لطفی اظهار کرد: در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همواره آموزش بر سایر امور مقدم است و یکی از نمونه‌های آن ساخت و تجهیز یکی از بزرگ‌ترین سالن‌های آزمون در دوران کروناست و در حال حاضر بر اساس سخنان مدیران ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یکی از دانشگاه‌های برتر در این زمینه هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی