[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

۱۵۲۳ بیمار کرونایی بستری شدند ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس تا دیروز سی ام اردیبهشت ۱۴۰۰، از بستری هزار و ۵۲۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح اله حسینی» گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۸۸۵هزار و ۱۹۴ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۵۶هزار و ۸۵۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۰۱هزار و ۵۷۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد چهارده‌هزار و ۹۴۴ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۷۱هزار و ۷۹۹ نفر بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است. او همچنین از بهبودی ۲۴۷هزار و ۹۶۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با اعلام جان باختن ۸ هم استانی دیگر در اثر ویروس کرونا طی روز پنجشنبه تا دیروز جمعه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و ۴۴۴ نفر اعلام کرد. دکتر حسینی اضافه کرد: هم اکنون هزار و ۵۲۳ بیمار مثبت یا مشکوک دارای علائم ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۴۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او در ادامه با اشاره به روند نزولی موج چهارم شیوع کرونا در استان، تأکید کرد: این موضوع به معنای پایان کرونا نیست و کماکان نخستین توصیه متخصصان و بهترین روش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ابتلا به بیماری کووید ۱۹، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست‌ها و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی