[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

قهرمانان تور بین‌المللی تنیس شیراز شناخته می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
یکی از خیابان‌های حدفاصل فلکه سنگی تا پارک خلدبرین، این روزها محل برگزاری یک رویداد بین‌المللی است، رویدادی که احتمالاً اکثریت مردم شیراز از آن بی‌خبرند، بس که در زمینه خبررسانی برای این مسابقات ضعیف عمل شد.
البته خبردار بودن مردم هم تأثیر چندانی در حال و روز مسابقات نداشت، چون پروتکل‌های بهداشتی اجازه حضور آن‌ها را نمی‌داد. هر چند آن‌قدر ظرفیت محل برگزاری رقابت‌ها پایین است که به هرحال فقط چند صد نفر می‌توانستند در آن حضور پیدا کنند.
باشگاه تنیس فیوچر از مجموعه ورزشی هوابرد شیراز، از شنبه هفته گذشته میزبان مسابقات تنیس بین‌المللی سطح 4 جوانان جهان بود که به جز شرکت‌کنندگان ایرانی، چند تنیسور جوان از کشورهایی مثل بلژیک، روسیه، ترکیه، آلمان، دانمارک و رومانی نیز در آن حضور داشتند.
با توجه به وضعیت کرونایی و حضور شرکت‌کنندگان خارجی، به نظر می‌رسید سخت‌گیری‌های زیادی در خصوص پروتکل‌های بهداشتی صورت گیرد، اما اینچنین نبود. مأموران خانم و آقا با لباس سفید هیئت پزشکی ورزشی، جلوی درب ورودی حاضر بودند اما حتی از تب سنج هم برای چک کردن سلامتی افراد استفاده نمی‌کردند. تنها حرکت آن‌ها در این زمینه، وادار کردن افراد ورودی به پُر کردن فرم خوداظهاری بود. از یکی از پزشکیارها پرسیدیم: این کار چه فایده‌ای دارد و از کجا معلوم، اشخاص حقیقت را بنویسند؟ او پاسخ داد: حداقلش این است که اگر بعداً علائمی از اشخاص مشاهده شد، ما مقصر نیستیم!
توضیحی بسیار عجیب و نامفهوم که هیچ‌کس را قانع نمی‌کند. به هرحال رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی بسیار سخت است و مسئولان برگزاری این رویداد بین‌المللی، تن به زحمات لازم ندادند. ما هم امیدواریم هیچ اتفاقی برای هیچ یک از حاضران در رقابت‌ها رخ ندهد.
مسابقات در چهار زمین خاکی به موازات یکدیگر برگزار می‌شود و همراهان، مسئولان برگزاری و خبرنگاران از پشت فنس‌ها شاهد رقابت‌ها هستند. سر داور مسابقات، عادل برقعی داور بین‌المللی کشورمان است.
مسئولیت برگزاری رقابت‌ها برعهده مهدی شمسی پور است. دبیر هیئت تنیس استان فارس، در ارتباط با این مسابقات به شیراز نوین توضیح داد: روز پنجشنبه مسابقات یک‌چهارم نهایی در بخش دختران و پسران برگزار شد و روز جمعه نیز شاهد برگزاری مسابقات نیمه نهایی بودیم. در نهایت امروز شنبه مسابقات فینال برگزار خواهد شد.
مهدی شمسی پور درباره سطح کیفی این رقابت‌ها گفت: این مسابقات در سطح ۴ جهانی برگزار می‌شود. پیش از این، همیشه مسابقات سطح پنج در ایران برگزار می‌شد و این اولین بار است که مسابقات سطح ۴ در کشور ما انجام می‌شود.
وی افزود: ما برای این مسابقات نه جایزه نقدی داریم و نه حتی هزینه‌های مربوط به رفت‌وآمد یا اسکان شرکت‌کنندگان به عهده ماست. همگی تنیسورها به صورت آزاد در رقابت‌ها شرکت کرده‌اند تا با بالا بردن امتیازات خود، در آینده وارد مسابقاتی با سطح کیفی بالاتر شوند. شمسی پور گفت: تمام سعی ما بر این بوده که بتوانیم محیطی را فراهم کنیم تا شرکت‌کنندگان از حضور در این مسابقات لذت ببرند.
بدین ترتیب ظهر امروز(شنبه) از حدود ساعت13:30 دقیقه مسابقات نهایی برگزار و نفرات برتر رقابت‌ها معرفی خواهند شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی