[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

معاون درمان وزارت بهداشت: بیمارستان ۶۴ تختخوابی بختگان احداث می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همراهی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور در شهرستان بختگان و بازدید از پروژه‌های سلامت محور این شهرستان، از صدور مجوز ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی این شهرستان به مرکزیت آباده طشک، در آینده نزدیک خبر داد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، نخستین برنامه سفر دکتر «قاسم جان بابائی» معاون درمان وزارت بهداشت و دکتر «مهرزاد لطفی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سفر به استان فارس، حضور در شهرستان بختگان و بازدید از پروژه‌های سلامت محور در این شهرستان بود. دکتر جان بابائی در حاشیه این بازدیدها با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان بختگان به مرکزیت آباده طشک، دسترسی محدود به شهرهای بزرگ به ویژه شیراز را موجب برخی محدودیت‌ها در حوزه بهداشت و درمان این منطقه دانست. او در خصوص پروژه‌های نیمه تمام این شهرستان اظهار کرد: وزارت بهداشت تعهد دارد پروژه‌های بالای ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی را به زودی به بهره برداری برساند.
این مقام مسئول در وزارت بهداشت، اتمام مراکز خدمات جامع سلامت نیمه تمام را از جمله این اولویت‌ها دانست و گفت: این موضوع از سوی معاونت بهداشت وزارت بهداشت در حال پیگیری است.
دکتر جان بابائی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به وجود معادن در بختگان اشاره کرد و با بیان همکاری‌های پیشین وزارت بهداشت و وزارت «صمت»، نسبت به پیگیری توسعه روند پیشبرد پروژه‌های در حال ساخت این شهرستان، ابراز امیدواری کرد.
در این برنامه ابتدا از پروژه بازسازی مرکز درمان بستر امام هادی(ع) آباده طشک بازدید شد.
همچنین پروژه احداث ساختمان ستاد شبکه بهداشت و درمان بختگان با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی مورد بازدید قرار گرفت.
در ادامه این بازدید، روند خدمت رسانی در مرکز خدمات جامع سلامت شهری بختگان که پنج مرکز خدمات جامع سلامت روستایی را نیز تحت پوشش دارد، مورد بازدید قرار گرفت.
این مرکز با دارا بودن ۱۱ پزشک، ۴۳هزار نفر از مردم منطقه را تحت پوشش دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی