[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

فرهنگ حمایت می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیراز نوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در آیین رونمایی از نقشه باستان‌شناسی ۳۶ شهر استان فارس که با تقدیر از موزه‌داران خصوصی نیز همراه بود، عنوان کرد: فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان نیازمند حمایت و هدایت‌ جدی است. وی با بیان اینکه اندیشمندان، فرهیختگان، اساتید و بزرگان فرهنگ و ادبیات این دیار وظیفه هدایتگری را بر عهده دارند، ابراز داشت: حمایت از فرهنگ نیز با تأمین اعتبار و امنیت سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات از سوی سازمان‌های دولتی میسر می‌شود که خادمان فرهنگ و هنر و فرهیختگان به‌شمار می‌روند. 
استاندار فارس با تأکید بر اینکه تاکنون اقداماتی شایسته در این زمینه صورت گرفته است، اظهار کرد: سرزمین و دیاری که مدعی عنوان مهد تمدن و تاریخ و ادبیات ایران کهن است، باید علاوه بر افتخار به داشته‌های خود که میراث گذشتگان است، امروز نیز بتواند آثاری خلق کند که آیندگان به آن افتخار کنند.
نماینده عالی دولت در استان فارس فعالیت موزه‌داران را ستود و گفت: نگاهداری از آثار گذشتگان به‌صورت کالبدی و معنوی و فرهنگی اقدامی بسیار مطلوب است؛ از آن رو که با در معرض دید قرار دادن آنها شکوفایی تمدن در گذشته دور و نزدیک را به همگان می‌نمایاند. 
دکتر رحیمی ابراز امیدواری کرد که بتوان با تلاش فرهیختگان و فرهنگوران و هنروران آثاری در ابعاد معنوی، مادی، هنرهای تزئینی، نمایشی و دیگر حوزه‌ها خلق کرد که در سطح جهانی قابل ارائه باشد و برای آیندگان نیز ارمغانی محسوب شود. 
او تأکید کرد که این مهم جز با حمایت افراد مسئولیت‌پذیر و شریف و فرهیخته که در عرصه‌های فرهنگی و هنری فعال‌اند، به دست نمی‌آید. استاندار فارس با بیان اینکه آنچه میراث فرهنگی در زمینه موزه‌ها و در روزی به همین نام انجام داده ارزشمند است، گفت: توسعه فعالیت‌ها و کسب‌و‌کار مربوط به این حوزه و همچنین تسریع در کار مراجعان برای به سرانجام رساندن درخواست‌های خود از میراث فرهنگی، اقدامی مهم و ضروری است. 
دکتر رحیمی افزود: اطلاعات قومی و مکانی در قالب نقشه در سیستم جی‌.آی‌.اس ترسیم شده که می‌تواند به منزله محیط کاری بسیار ارزشمندی تلقی شود که دسترسی به آن زندگی مردم را از نظر مراجعه به ادارات تصمیم‌گیر تسهیل می‌کند؛ همچنین دیگر نیازی به استعلام‌های مکرر و طولانی نخواهد بود.
وی تأکید کرد: نقشه یادشده باید تکامل پیدا کند تا هرکس از هر جای دنیا، مختصات مکانی را خواست، بتواند همه اطلاعات مربوط به آن را در اختیار داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی