[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

هنوز در وضعیت نارنجی هستیم ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین آمار ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز دوم خرداد اعلام کرد. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس گفت: در حال حاضر از 36 شهر استان، 23 شهرستان در وضعیت نارنجی و 13 شهرستان در وضعیت زود شیوع ویروس کرونا قرار دارند. 
او افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، 891هزار و پنج مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 258هزار و 208 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، 102هزار و 232 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد پانزده‌هزار و 93 بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، 273هزار و 301 بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی 249هزار و 512 نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر همتی با اعلام جان باختن 12 هم استانی دیگر در اثر ویروس کرونا طی روز شنبه تا دیروز یکشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و 479 نفر اعلام کرد. 
او اضافه کرد: هم اکنون هزار و 350 بیمار مثبت یا مشکوک دارای علائم ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، 237 بیمار مبتلا به کووید ۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
معاون بهداشت دانشگاه با اعلام اینکه امروز تمامی مراکز واکسیناسیون شیراز و شهرستان‌ها برای واکسیناسیون افراد بالای 75 سال فعال است، ادامه داد: در شهرستان شیراز دو مرکز واکسیناسیون خودرویی در پارک کوهستانی دراک و ورودی ورزشگاه 50هزار نفری میانرود و مراکز ثابت واکسیناسیون شامل مرکز واکسیناسیون برج پژوهشی دانشگاه واقع در خیابان خلیلی، سالن ورزشی غدیر دانشکده علوم توان‌بخشی واقع در ابیوردی، سالن هلال احمر واقع در بلوار سیبویه بعد از بیمارستان قلب الزهرا(س)، سالن بهزیستی واقع در کوی زهرا و مرکز واکسیناسیون واقع در سالن ملاصدرا محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی واقع در شهرک گلستان، آماده ارائه خدمت به سالمندان و واکسیناسیون این افراد است. 
دکتر همتی گفت: همچنین افراد بالای 70 سال که از روز شنبه به سامانه salamat.gov.ir مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کرده اند، می‌توانند بر اساس نوبت دهی انجام شده و پیامکی که حاوی زمان و مکان واکسیناسیون به آنان ارسال می‌شود، برای دریافت واکسن به مراکز اعلام شده در مراجعه کنند. 
او همچنین از پیگیری برای راه اندازی مراکز جدید واکسیناسیون خبر داد که پس از راه اندازی، اطلاع رسانی خواهد شد. 
معاون بهداشت دانشگاه با تأکید بر ادامه رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم استان، اظهار امیدواری کرد که با رعایت این دستورات بهداشتی زندگی خوب و شادی داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی