[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

این همه بچه در ورزشگاه پارس چه می‌کنند؟، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
در شرایطی که جهت حفظ سلامتی جامعه، بازی‌های فوتبال طبق قانون باید بدون حضور تماشاگر برگزار شود، همواره شاهد حضور تعدادی افراد غیرمسئول در استادیوم‌ها هستیم، اتفاقی که بارها باعث ایجاد تنش و درگیری در مسابقات شده است. به‌خصوص در شیراز، کار در چند بازی به جاهای باریک کشیده شده است که بزرگ‌ترین نمونه‌های آن، درگیری‌های شدید در مسابقات قشقایی با تیم‌های استقلال ملاثانی و ملوان بندرانزلی در سال 99 بود.
در دیدار اخیر همین تیم شیرازی با فولاد خوزستان نیز، شاهد تکرار چنین اتفاقاتی بودیم. سر و صدای زیاد تماشاگران قشقایی از جایگاه ویژه (!) باعث شد تا سرپرست تیم فولاد،  بازیکنان سکو نشین تیمش را از جایگاه خارج کرده و به کنار زمین ببرد. ناظر مسابقه هم برای جلوگیری از افزایش تنش‌ها وارد عمل شد و با افراد غیرمسئول حاضر در استادیوم، برخوردی جدی کرد، هر چند نتوانست آن‌ها را از استادیوم بیرون کند.
 اما نکته عجیب این مسابقه، حضور تعداد زیادی پسربچه 10 تا 15 ساله در ورزشگاه بود. آن‌ها، هم در جایگاه ویژه و هم در نقاط دیگری از استادیوم حضور داشتند و نیروی انتظامی هم نتوانست مانع ورودشان شود. ازدحام این بچه‌ها که ظاهراً اکثر آن‌ها برای دیدار با مربیان استقلالی و پرسپولیسی تیم فولاد به ورزشگاه آمده بودند، پس از پایان بازی بیشتر به چشم آمد. این که چگونه با وجود حضور نیروهای امنیتی و قانون منع ورود تماشاگران، این همه بچه وارد ورزشگاه پارس می‌شوند، جای سؤال دارد.
تعدادی از این بچه‌ها در پاسخ به این سؤال می‌گویند: از روی دیوار وارد شدیم. نیروی انتظامی یک بار جلوی ما را گرفت ولی دوباره تلاش کردیم و وارد شدیم. ما آمده بودیم تا با مربیان فولاد عکس بگیریم اما موفق نشدیم.
یکی از مسئولان حاضر در ورزشگاه هم که نخواست نامش فاش شود، گفت : متأسفانه یکی از مشکلات بزرگ ما در این ورزشگاه، دیوارکشی ناقص دور تا دور مجموعه هست که باعث می‌شود نتوانیم جلوی ورود افراد متفرقه را بگیریم. حتی برخی حیوانات هم به همین علت وارد محوطه ورزشگاه می‌شوند.
ورود افراد غیرمسئول به ورزشگاه، علاوه بر اینکه قانونی نیست و همواره با اعتراض تیم‌های میهمان همراه شده است، از نظر بهداشتی نیز خطرآفرین است. عصر چهارشنبه و پس از بازی قشقایی و فولاد خوزستان، نزدیک به 50 نفر در سالن ورودی مجموعه پارس تجمع کرده بودند که این امر با اصل فاصله گذاری اجتماعی در دوران کرونا منافات دارد. لازم است مسئولان اداره ورزش و جوانان فارس، اداره کنندگان مجموعه پارس و مسئولان هیئت فوتبال بیش از پیش روی این موضوع حساسیت نشان داده تا در 10 هفته باقی مانده تا پایان مسابقات این فصل، شاهد تکرار اتفاقات اینچنینی در شیراز نباشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی