[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۱۹
  • دوره جدید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس خبر داد: مجمع خیران کارآفرین فارس راه‌اندازی شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: مجمع خیران کارآفرین فارس با هدف تکمیل زنجیره اشتغال‌زایی در سطح این استان راه اندازی شد.
به گزارش مهر، سهراب مختاری یکشنبه در آیین گشایش مجمع کارآفرینی این استان گفت: راه اندازی این مجمع ۱۰ سال در حال پیگیری بود اما نباید با تصمیم عجولانه کار سطحی انجام می‌گرفت.
وی با بیان اینکه در حوزه کارآفرینی آموزش، اشتغال، بازاریابی و فروش موضوعاتی مهم تلقی می‌شود، گفت: برای تکمیل این زنجیره کار باید از ریشه انجام شود که کارآفرینی ریشه و تنه اصلی این درخت است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس ادامه داد: دولت، دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادهای متولی در حوزه اشتغال وظایف خود را انجام می‌دهند اما در زمینه اشتغال استان فارس خلأ وجود مجمع خیرین همواره وجود داشت.
وی بر این مطلب که در انجام کار خیر باید دقت و نظارت جدی صورت گیرد که کار از مسیر اصلی منحرف نشود، افزود: در این مجمع نیز افرادی باید مدیریت و هدایت کار را به دست می‌گرفتند که دغدغه اجتماعی و کار خیر اصولی داشته باشند که تیم کنونی و در رأس آن مدیرعامل مجمع خیرین کارآفرینی فارس این خصوصیات را دارند.
مختاری اضافه کرد: امور زیرساختی و ساختاری موردنیاز تشکیل این مجمع در بخش اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس دنبال و انجام شده و روز یکشنبه دوم خرداد ۱۴۰۰ شاهد آغاز به کار رسمی این مجمع بودیم. وی در ادامه به اهداف تشکیل مجمع خیرین کارآفرینی فارس اشاره کرد و گفت: تأمین حداقل‌های موردنیاز متقاضیان برای راه اندازی شروع مجدد یا ادامه فعالیت، ایجاد فرهنگ خوداتکایی، کار و تلاش و روحیه انفاق، ایجاد احساس کرامت انسانی و مفید بودن در جامعه توسط خیرین، بالابردن سطح تولید در حد ظرفیت موجود در واحدهای اقتصادی استان، استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و سازمان‌های متولی، بهره بردن از ظرفیت خیرین، برنامه ریزی و سازمان دهی برای جذب کمک‌های نیک اندیشان و دستگاه‌های اجرایی و نحوه استفاده از این کمک‌ها، حضور، مشارکت و سرمایه گذاری در اجرای ایده‌ها و طرح‌های کاربردی و کارآفرینانه جهت تجاری سازی و تکمیل چرخه ایده تا محصول از جمله اهداف تأسیس این مجمع بوده است.
مختاری در ادامه سخنان خود اظهار داشت: هدف کلی از ایجاد این مجمع این بوده که بتوان کار خیر را وارد چرخه اشتغال‌زایی استان فارس کرد.
وی ادامه داد: این مجمع می‌تواند با برگزاری دوره‌های آموزشی و حمایت از کارآفرینان استان به نتیجه مطلوب دست یابد. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس عنوان کرد: اداره کل فنی و حرفه‌ای فارس نیز باید در حوزه آموزش کارآفرینی به مجمع خیرین کارآفرینی استان کمک کند.
وی با بیان اینکه برای ایجاد این مجمع خیرین نظام‌نامه‌ای تنظیم و پیرو آن تفاهم‌نامه‌هایی با دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مرتبط بخش خصوصی و دولتی منعقد شده، در خاتمه گفت: شورای سیاست گذاری، هیئت مدیره و مدیرعامل جزو ارکان مجمع کارآفرینی استان است که استاندار فارس رئیس این مجمع و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی دبیر و سایر نهادهای مربوطه نیز عضو آن هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی