[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

خاموشی با رمز ارز ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، محتوای جدول خاموشی‌های برق در شیراز و سایر شهرستان‌های استان فارس هرچند خبر خوبی برای شهروندان ندارد، ولی دست کم آنها را آگاه می‌کند که خود را برای برنامه خاموشی‌های نوبتی آماده کنند. در نخستین روز انتشار این جدول در شیراز و سایر شهرستان‌ها تفاوت‌ها و عدم تطابق‌هایی عملیاتی مشاهده شد.
مسئولان شرکت‌های توزیع برق در شیراز و سایر شهرستان‌های استان فارس وعده داده اند که از دیروز سوم خردادماه برنامه خاموشی‌های نوبتی مطابق با جداول اعلام شده به پیش می‌رود.
راهنمای جداول زمان بندی خاموشی احتمالی مدیریت اضطراری بار شبکه به این ترتیب است که هر مشترک با دریافت اولین خاموشی و اطمینان از اینکه خاموشی مدیریت اضطراری بار است، با مراجعه به جدول و تطابق روز و ساعت نسبت به شناسایی گروه خود اقدام و پس از شناسایی، از جدول فوق برای بقیه ساعات و ایام هفته استفاده کند.
در این زمینه تأکید شده است که برنامه زمان بندی احتمالی و حذف یا اعمال خاموشی‌ها متأثر از بار شبکه سراسری است که مسئولان شهرستان و استانی در آن نقشی ندارند. همچنین خاموشی‌ها حتی الامکان در موعد مقرر پایان می‌یابد. لذا تأکید شده شهروندان از تماس‌های غیر ضروری و مکرر با سامانه ۱۲۱ در طول مدت خاموشی خودداری کنند، تا سایر مشترکین بی برق که دچار خرابی داخلی شده اند بتوانند راحت تر با سامانه ارتباط برقرار کنند.
همچنین در این زمینه اعلام شده جدول زمان بندی مربوط به خاموشی‌های بابرنامه است و در صورت بروز خرابی در شبکه، زمان و محل خاموشی از طریق پیام در سامانه ۱۲۱ اطلاع رسانی می‌شود. 
مشترکان کشاورزی و صنعتی و عمومی اداری که دارای کنتورهای هوشمند هستند نیز طبق دستورالعمل‌های قبلی مشمول خاموشی می‌شوند.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شیراز دیروز دوشنبه گفت: با شناسایی و رفع عیب ۵هزار و ۹۵۸ کنتور معیوب در آزمایشگاه مرکزی این شرکت منجر به ۵۱میلیارد ریال صرفه جویی شده است.
حسین صالحی به تشدید اقدامات برنامه ریزی شده برای مدیریت و بهینه سازی مصرف انرژی برق در ایام تابستان اشاره کرد و گفت: با هدف کنترل مصرف غیرمجاز مشترکان، جمع آوری ریسه‌های برق از مراکز تجاری و همچنین دست کاری کنتور و جمع آوری کنتور‌های معیوب بررسی شد و در مدار رسیدگی قرار گرفت. او بیان کرد: طی یک سال گذشته اقدامات مرتبط با مدیریت مصرف انرژی برق، منجر به صرفه‌جویی بالغ بر ۲۵۰ مگاوات شده است.
صالحی با اشاره به اینکه افزایش تمایل افراد به حضور در بازارهای مالی رمز ارزها، منجر به افزایش تقاضا برای نصب دستگاه‌های ماینر همراه بوده است، گفت: طی یک سال گذشته بالغ بر چهارهزار و ۷۰۰ دستگاه استخراج رمز ارز که به شکل غیرقانونی در نقاط مختلف تحت مدیریت توزیع برق شیراز نصب شده بود، کشف و ضبط شده است. وی با اشاره به همکاری تنگاتنگ شرکت توزیع نیروی برق شیراز با دستگاه‌های قضایی و انتظامی در شناسایی و برخورد قانونی با متخلفان در این زمینه، گفت: سوءاستفاده برخی مشترکان از انرژی برق و اقدام به استخراج رمز ارز، طی یک سال گذشته منجر به خسارت قابل توجهی به شرکت توزیع برق شیراز 
شده است.
صالحی با بیان اینکه وارد شدن این حجم از خسارت به دلیل مصرف غیرمجاز ۶هزار و ۸۰۰ مگاوات ساعت انرژی برق بوده است، یادآور شد: طی یک سال اخیر، ۴هزار و ۷۰۰ دستگاه ماینر غیرمجاز با هماهنگی قضایی توسط مأموران انتظامی در نقاط مختلف تحت مدیریت شرکت کشف و ضبط شده است. طرح شناسایی و برخورد با سوءاستفاده کنندگان از برق و نصب کنندگان دستگاه‌های استخراج رمزارز غیرقانونی، همچنان با جدیت ادامه دارد.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق شیراز اضافه کرد: یکی از راهکارهای کاهش هزینه برای مشترکان حذف بار پنهان است، که این امر با خروج کامل دستگاه‌ها از جریان برق حاصل می‌شود؛ زیرا این دستگاه‌ها در زمان حالت آماده به کار (standby) با توجه به توان مصرفی بین ۵ تا ۳۰ درصد توان نامی برق مصرف خواهند کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی