[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

افزایش شعب اخذ رأی به دلیل کرونا ، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: بر اساس آنچه در ستاد مقابله با کرونا اعلام شده، برای برگزاری انتخاباتی که سلامت مردم نیز تأمین شود، شعب و ساعات اخذ رأی در استان فارس افزایش پیدا می‌کند.
خردادماه امسال دو انتخابات مهم در کشور ما بناست که برگزار شود؛ یکی انتخاب رئیس‌ جمهور که در سطح کلان و ملی است و دیگری انتخابات شورای شهر و روستا که جامعه کوچک‌تری را در بر می‌گیرد اما اهمیتش انکارناپذیر است.
نقش و مشارکت مردم در انتخابات بر کسی پوشیده نیست. قطعاً هر اندازه مشارکت بیشتر باشد نشان از جامعه توانمند و مؤثر است. اما شیوع بیماری کرونا سبب شده که برخی از نگرانی‌ها برای برگزاری این رویداد مهم سیاسی و اجتماعی وجود داشته باشد.
عبدالرضا قاسم‌پور، جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا در گفت‌وگو با تسنیم، به اعلام برخی از پروتکل‌های مربوط به برگزاری انتخابات پرداخت. به گفته وی بر اساس آنچه در ستاد مقابله با کرونا اعلام شده، برای برگزاری انتخاباتی که سلامت مردم نیز تأمین شود، شعب و ساعات اخذ رأی در استان فارس افزایش پیدا می‌کند.
جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا همچنین از برقراری شرایطی برای برگزاری تجمعات انتخاباتی نیز خبر داد که از جمله آنها برگزاری تجمعات در فضای باز است.
قاسم‌پور همچنین اعلام کرد که به نامزدها و ستادهای انتخاباتی شورای شهر و ریاست جمهوری ابلاغ می‌شود که برگزاری تجمع در فضای بسته ممنوع است و در فضاهای باز نیز باید با یک سوم ظرفیت برگزار شود.
وی جزئیات بیشتر مربوط به پروتکل‌های بهداشتی ایام انتخابات را به زمان دیگری موکول کرد.
سید احمد احمدی‌زاده رئیس ستاد انتخابات استان فارس نیز پیش از این اعلام کرده بود که تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در شرایط کرونایی در دستور کار قرار دارد که متناسب با آن شرایط پیش‌بینی‌های لازم در نظر گرفته شده است. 
وی با تأکید بر حفظ سلامت رأی‌دهندگان و سلامت کادر اجرایی انتخابات بیان کرده که افزودن تعداد شعب اخذ رأی و تغییر مکان برخی شعب از جمله راهکارهای مناسب برای تأمین سلامت مردم است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی