[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزار جایابی بهینه سوئیچ ، روزنامه شیراز نوین

معاون برنامه ریزی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از طراحی و پیاده سازی نرم افزار جایابی بهینه سوئیچ‌های در حالت عادی بسته و در حالت عادی باز شبکه‌های توزیع و بازیابی شبکه بعد از رخداد خطا در این شرکت خبر داد. شاهرخ آزرم با اعلام این خبر گفت: انجام پروژه مذکور یک گام اساسی در اجرای ملزومات بهره برداری در شبکه‌های توزیع می‌باشد که طی یک پروژه پژوهشی توسط دفتر تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با همکاری آقای دکتر محسن زارع ازدانشگاه جهرم و نظارت همکاران معاونت بهره برداری با موفقیت صورت پذیرفته است. وی ادامه داد: نرم افزار یاد شده با قابلیت‌های فنی و اقتصادی با نیاز‌های شبکه‌های توزیع کشور تطبیق دارد و به دلیل قابلیت استفاده آسان، توسط کاربران در شرکت‌های مختلف توزیع مورد استفاده قرار گرفته است. 
آزرم اظهار داشت: مدل استفاده شده در این پروژه یک مدل دقیق با در نظر گرفتن شرایط فنی و اقتصادی شبکه است؛ به طوری که می‌توان هم تعداد بهینه کلید روی فیدر را تعیین کرد و هم کلیدهای موردنظر را با توجه به بودجه اختصاص داده شده به هر فیدر تعیین نمود. 
معاون برنامه ریزی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس یادآور شد: همچنین این قابلیت وجود دارد که تعداد محدودی کلید بین فیدرهای یک منطقه تقسیم شود. این مقام مسئول، یکی از مشکلات اساسی در مطالعات شبکه در شرکت‌های توزیع را پیچیدگی شبکه‌های موجود در محیط‌های نرم افزاری عنوان کرد و افزود: در این پروژه، نرم افزاری جهت استخراج و ساده سازی اولیه شبکه‌ها طراحی شده که مورد استفاده قرار می‌گیرد.
آزرم در خاتمه سخنان خود تصریح کرد: نرم افزار جایابی بهینه کلید در شبکه‌های توزیع تاکنون روی بیش از شصت فیدر از فیدرهای تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان فارس مورد آزمایش قرار گرفته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی