[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۱۹
  • دوره جدید

پیچ مذاکره باید در میدان رقم بخورد، روزنامه شیراز نوین

معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه مانع مذاکره نیستیم اما مذاکره باید با عزت و سربلندی رقم بخورد، گفت: پیچ مذاکره باید در میدان رقم بخورد.
به گزارش ایسنا، سردار محمدجعفر اسدی دیروز دوشنبه سوم خرداد در همایش بصیرتی بسیجیان که به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد، با اشاره حوادث خرمشهر در سال‌های دفاع مقدس بیان کرد: ۳۴ شبانه روز دو لشکر عراق پشت در یک شهر به نام خرمشهر نتوانستند وارد شوند. یک دانه مین و یک متر سیم خاردار سر راه آنان نبود و هیچ خبری هم از سلاح پیشرفته نبود. او با بیان اینکه آن زمان تنها سلاح موجود آر پی جی بود و حتی کلاش هم نداشتیم، در حالی که یک ارتش با حمایت استکبار جهانی در خرمشهر حضور داشت، گفت: در برگ دوم تاریخ و در سال دوم حصر آبادان نیز شکسته و سوسنگرد فتح می‌شود؛ البته نیروهای مسلح و جهاد سازندگی و کمیته‌ها فتح الفتوحی تحت عنوان فتح‌المبین رقم زدند که بابی برای فتح خرمشهر بود.
اسدی با یادآوری اینکه موانع ضد هلی برن، ضد تانک و نفر پیاده در خرمشهر توسط ارتش بعث ایجاد شده و صدام یقین داشت ورود به آن شهر محال است، گفت: صدام اعلام کرده بود که اگر ایرانی‌ها بتوانند وارد خرمشهر شوند من کلید بصره را به آنها خواهم داد و نهایتاً ۲۲ شبانه روز جنگ تمام عیار رخ داد؛ جنگی که طی آن یک وعده غذا و یک خواب راحت نداشتیم؛ اما از همه موانع عبور و خرمشهر را فتح کردیم.
این رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه همه می‌دانند ورود به خرمشهر کار هر کسی نبود، گفت: اگر باز پس گیری کویت را که با بالاترین سلاح‌های پیشرفته بیش از ۶ ماه زمان برد، در کنار باز پس گیری خرمشهر بگذاریم و بگوییم این کار بچه مسلمانان و اگر شخصی این دو را با یکدیگر قیاس کند با عنوان بازپس گیری خرمشهر و کویت، آن زمان می‌دانند نیروهای ما چه زحمت‌هایی کشیده‌اند. او در خصوص آشوب‌ها در غزه گفت: غزه نیز یکی از خرمشهرهاست؛ هزینه‌های موشک فلسطین به پول ایران ۲۰میلیون تومان است اما کسی بیان نمی‌کند که موشک گنبد آهنین رژیم صهیونیستی چندمیلیون دلار است! معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) گفت: در خرمشهر حدود ۶۰هزار نیرو حضور داشت که ۱۹هزار نفر آنان اسیر شدند، همچنین عده‌ای از آنان فرار کردند. این مسائل را باید بررسی کنیم تا بدانیم چه اتفاقی رقم خورده است. اما یک عده نادان بیان می‌کنند اگر آمریکا حمله کند یک ساعته ما را نابود می‌کند؛ در حالی‌که آمریکا هزینه‌های بسیاری انجام داده اما نتوانسته هیچ غلطی کند؛ یک سرباز ما در عراق را ترور می‌کنند و به آن افتخار می‌کنند.
اسدی همچنین با طرح سؤالی مبنی بر اینکه چرا باید دولت مردان از یک تروریست هراس داشته باشند، تأکید کرد: باید در انتخابات شخصی را انتخاب کنیم که ما را با این پرونده افتخارآمیز به ذلت نکشد. باید تلاش کنیم انتخابات با عظمت و انتخاب یک فرد شایسته رقم بخورد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی