[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

اشتباهات رایج در چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه، روزنامه شیراز نوین

آشپزخانه محلی است که خانم ها زمان زیادی را در آنجا هستند، بنابراین نحوه چیدمان آن بسیار مهم است و باید اشتباهات دکوراسیونی این قسمت خانه را برطرف کنید.
به گزارش نمناک، از ابتدای زندگی بشر، محل آشپزی بسیار اهمیت داشته است و در دوران باستان آتش داخل آشپزخانه واقع و فعالیت خانه در اطراف این فضا متمرکز بود و بعدها در زمان رنسانس، تجهیزات و دکوراسیون پیشرفت کردند و امروزه این فضا کانونی برای طراحی خانه‌ها و آپارتمان‌ها است و با گذشت سال‌ها و پیشرفت تکنولوژی، مکانی برای اشتراک تجربه و خلاقیت شناخته می‌شود و هر روز وسایل بیشتری ابداع می‌شود که عمل پخت‌وپز را سریع‌تر، لذت بخش‌تر، سالم‌تر و راحت‌تر می‌سازد.
آشپزخانه چه به سبک روستایی یا مدرن باید کاربردی و دلپذیر باشد زیرا فضایی است که وقت زیادی را در آن می‌گذرانید و یکی از مهمترین فعالیت‌ها غذا خوردن در آن انجام می‌شود. انتخاب رنگ کف و میز غذاخوری کافی نیست و باید متناسب با سبک زندگی شخصی باشد.
در این مقاله طراحی و ارگونومی‌آشپزخانه نشان می‌دهد که قرارگیری صحیح میز و عناصر در کاهش زمان کار تأثیر دارد و کار کردن را تسهیل می‌کند، بنابراین باید به عنوان یک مسئله اساسی در نظر گرفته شود.
چیدمان دکوراسیون آشپزخانه کار مهمی ‌است زیرا یکی از مهمترین مکان‌های خانه به‌شمار می‌رود، با این حال در برخی از خانه‌ها زیبایی آن اغلب نادیده گرفته می‌شود اما اگر دانش درستی داشته باشید می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. در این بخش از دنیای مد نمناک اشتباهاتی که افراد هنگام چیدمان دکوراسیون آشپزخانه مرتکب می‌شوند را به اشتراک خواهیم گذاشت.
نور کم فضا
آشپزخانه هم مثل اتاق مطالعه باید یکی از مناطق پر نور باشد که تابش نور طبیعی از پنجره‌های بزرگ به آن کمک می‌کند. با این حال، اگر نور طبیعی ندارد، باید نور مصنوعی کافی داشته باشد تا بتوانید رنگ طبیعی غذا را به درستی ببینید.
گذاشتن وسایل الکترونیکی بر روی پیشخوان
وسایل الکترونیکی نسبتاً بزرگ مثل مایکروویو را روی پیشخوان کابینت نگذارید زیرا جلوه قسمت‌های زیبا و چشم نواز طراحی داخلی آشپزخانه را کم رنگ می‌کند. بهتر است، این گونه وسایل توکار یا مخفی (در کابینت‌ها) باشند.
شلوغی و وجود وسایل زیاد
وجود وسایل زیاد روی تمام میز و دیوارها باعث ایجاد عدم تعادل و خستگی چشم می‌شود. هنگام چیدمان آشپزخانه بهتر است سادگی را انتخاب کنید زیرا آشپزخانه محیطی است که از عناصر زیادی تشکیل شده و افزودن بیش از حد وسایل باعث شلوغی می‌شود.
در نظر نگرفتن ارتفاع و ابعاد فضا
برخی افراد به دلیل انتخاب وسایل نامتناسب با فضا، یک حس عدم تعادل ایجاد می‌کنند که در چیدمان کلی تأثیر‌گذار است. مثال:اگر یخچال شما نسبت به فضا کوچک یا بزرگ است، آشپزخانه ناقص و نامرتب به نظر می‌رسد.
استفاده از وسایل ناهماهنگ
یکی از اشتباهات بسیار رایج در چیدمان آشپزخانه‌ها استفاده از وسایلی است که هیچ هماهنگی با هم ندارند. مثل اینکه یخچال نقره‌ای، مایکروویو سفید، قهوه‌ساز قدیمی، اجاق گاز برنج و سرخ کن مشکی داشته باشید.
داشتن یک نوع سبک برای آشپزخانه دشوار اما مفید خواهد بود، بنابراین از قبل برای فضای مورد نظر خود رنگی را انتخاب کنید و اگر قبلاً همه چیز را خریداری کرده‌اید، می‌توانید این اشیا را که با هم مطابقت ندارند کنار بگذارید تا باعث حواس پرتی نشوند.
همچنین استفاده نابجا از رنگ‌هایی مثل بنفش که برجسته‌اند و زیاد جلب توجه می‌کنند، اگر با سایر قسمت‌های آشپزخانه سازگاری و هماهنگی لازم را نداشته باشند، چیدمان شما تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. اگر از چنین رنگی استفاده می‌کنید، آن را به گونه‌ای به کار ببرید که با رنگ سایر قسمت‌ها در هماهنگی باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی