[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

غفلت از گردش مالی نشان حلال ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: مؤلفه‌های مهم تولید مانند قیمت، کیفیت و کمیت کالاها در عرضه، تقاضا و رقابت مؤثر هستند و این مؤلفه‌های کلان اقتصادی در ارتباط با موضوع استاندارد ارتقا پیدا می‌کنند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای استاندارد استان با بیان اینکه جوامع با دانش بالاتر به کیفیت بالای کالا اهمیت می‌دهند و افراد حاضرند قیمت بالاتری برای کالای باکیفیت پرداخت کنند، اظهار داشت: در جامعه ای که از دانش پایین تری برخوردار است، قیمت پایین، مؤلفه مؤثر بر فروش کالاها خواهد بود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس ادامه داد: برآیند کلی تولید در کشور باید تولید باکیفیت باشد و برندسازی کالاهای ایرانی باید به گونه ای باشد که کالای ایرانی به عنوان کالایی باکیفیت در سطح دنیا شناخته شود.
وی با اشاره به اینکه در زمینه گسترش استاندارد ابتدا از سیاست استاندارد تشویقی و سپس با فراهم شدن زمینه‌های لازم، استاندارد اجباری باید استفاده کرد، افزود: در زمینه استفاده از نشان حلال با توجه به وجود زمینه‌ها و زیرساخت‌های لازم در تولیدات داخلی، باید بخش زیادی از گردش مالی این نشان در دنیا نصیب تولیدکنندگان ایرانی شود؛ در حالی که هم اکنون در این زمینه عقب ماندگی داریم.
استاندار فارس با بیان اینکه تولید و عرضه محصولات ارگانیک و گواهی شده باید مورد حمایت قرار گیرد، اظهار داشت: شهرداری شیراز و جهاد کشاورزی باید با همکاری بیشتر امکان دسترسی گسترده تر مردم به این محصولات را فراهم کنند.
دکتر رحیمی با تأکید بر افزایش تولید و بهره گیری از ظرفیت خالی واحدهای تولیدی، افزود: دانشگاه علوم پزشکی و بخش غذا و دارو باید برای ارائه مجوزهای لازم مانند کد IRC سرعت و مساعدت بیشتری را در دستور کار قرار دهند تا شاهد رونق بیش از پیش تولید در این بخش باشیم.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به اینکه انواع متعددی از بلایای طبیعی در کشور رخ می‌دهد، ادامه داد: تولید مصالح ساختمانی که بازار مناسبی نیز دارد باید با استانداردهای بالاتری صورت گیرد؛ زیرا در این صورت می‌توانیم تبعات منفی بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی را بیش از گذشته کنترل کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی