[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

نماینده ممسنی و رستم: کلید حل مشکلات اقتصادی در داخل است، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است نیک می‌دانیم که کلید حل مشکلات اقتصادی در داخل کشور بوده و باید در عمل دولت راستگویان و درستکاران بود و نه در وعده و حرف. به گزارش   شیرازنوین به نقل از خانه ملت، مجید انصاری در جلسه صبح دیروز (سه شنبه، 4 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه تلاش فکری و عملی در باب معیشت طبقات ضعیف و اصلاح خطوط اصلی اقتصاد ضروری است، اظهار داشت: نیک می‌دانیم کلید حل مشکلات اقتصادی در داخل کشور بوده و باید در عمل دولت راستگویان و درستکاران بود و نه در وعده و حرف. با وجود بی تدبیری و آشفتگی آشکار در عرصه اقتصاد و چرخه معیشت مردم نباید با دلبستگی به ادعای انجام وعده‌های نافرجام، تکراری ملال آور را برای مردم فراهم آورد. وی افزود: اگر امروز با نام بردن از استان فارس، برخورداری به ذهن متبادر می‌شود، باید با تأسف بیان کرد که توسعه نایافتگی در بخشی از زیرساخت‌های این استان، امری هویدا و تأسف بارتر شاخص‌های محرومیت در ممسنی و رستم که پیشتازی و حضور باشکوه مردمان آن در تمامی عرصه‌های نظام بر همگان مبرهن بوده و علی رغم ظرفیت‌های اقلیمی از محرومیت‌های مزمن رنج برده که با اندک توجه کارگزاران حل این معضلات ممکن است.
انصاری به بیش از ده‌هزار هکتار باغات انگور، معادن مناطق مختلف، استعداد ویژه اقتصادی ماهور، زمینه‌های بی بدیل گردشگری رستم اشاره و عنوان کرد: با این حال مشکلات فراوانی در منطقه وجود دارد؛ کافی است به اصلی ترین دغدغه کنونی مردم این دیار، اهتمام به ادامه عملیات اجرایی مهم ترین طرح در حوزه آب و کشاورزی، یعنی احداث سد پارسیان که نقش کلیدی در تولید، اشتغال و معیشت مردمی دارد که از طریق کشاورزی امرار معاش می‌کنند، پرداخت. بسیار مهم است که البته در این مورد خاص شواهد حاکی است که نباید به تدبیر این دولت دل بست و باید به انتظار دولت جوان، مؤمن و انقلابی ماند.
سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس افزود: عزم جدی در پیگیری جاده دالین- نورآباد و نورآباد-گناوه و تبدیل آن به بزرگ‌راه که گشایش اقتصادی و اشتغال زایی را فراهم می‌کند و از منظر پدافند غیرعامل، تعیین کننده خواهد بود، در زمره مطالبات مردم است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی