[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

جانشین فرمانده انتظامی فارس: مراکز مشاوره کاهنده آسیب‌های اجتماعی هستند ، روزنامه شیراز نوین

جانشین فرمانده انتظامی استان گفت: واحدهای مشاوره و مددکاری نیروی انتظامی باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و مصالحه پرونده‌های قضائی می‌شوند. 
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار «یوسف ملک زاده» در جلسه اعتلای معرفتی و تعالی رفتار رؤسا و کارکنان کلانتری‌ها و همچنین نشست تعاملی با رؤسای کلانتری‌های شهر شیراز، اظهار داشت: کلانتری‌ها به عنوان ویترین نیروی انتظامی اصلی ترین مأموریت‌های ناجا را انجام می‌دهند و در این راستا نیازمند استفاده از ظرفیت‌های واحدهای مشاوره و مددکاری هستند.
وی با بیان اینکه دیدگاه و رویکرد ناجا در سال‌های اخیر به سمت کاهش آسیب‌های اجتماعی پیش رفته است، افزود: واحدهای مشاوره و مددکاری به عنوان یکی از ظرفیت‌های موجود می‌توانند دراین راستا بسیار مثمر ثمر باشند و باعث کاهش پرونده‌های قضائی و مصالحه درصد بالایی از این پرونده‌ها شوند.
جانشین فرمانده انتظامی استان فارس گفت: هرساله بین 75 تا 80 درصد از پرونده‌های قضائی ارجاع داده شده به مراکز مشاوره و مددکاری به مصالحه پایدار می‌انجامد که این آمار بسیار ارزشمند است.
سردار ملک زاده با تأکید بر اینکه رؤسای کلانتری‌ها باید با تقویت دیدگاه اجتماعی به سمت کاهش آسیب‌های اجتماعی بروند، افزود: هر فرمانده و رئیس کلانتری که در این مسیر حرکت کند، در انجام مأموریت‌های خود موفق تر خواهد بود.
وی تأکید کرد: همه فرماندهان و کارکنان انتظامی باید با توجه به سنگینی و حساسیت مأموریت‌های محوله از ظرفیت واحدهای مشاوره و مددکاری به خوبی استفاده کنند و نگاه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.
جانشین فرمانده انتظامی استان فارس در پایان از تلاش‌های ارزنده مشاوران و مددکاران اجتماعی تقدیر و تشکر به عمل آورد. در ابتدای این جلسه، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس ضمن ارائه گزارشی مختصر از اقدامات مراکز و مشاوره و مددکاری و بازخورد نتایج آنها، گفت: اهمیت حوزه مشاوره و مدکاری در سال‌های اخیر دوچندان شده و به صورت ویژه موردتأکید سردار «حسین اشتری» فرمانده ناجا بوده است. سرهنگ «کاووس محمدی» افزود: در سال جاری حدود 5هزار پرونده به مراکز مشاوره و مددکاری پلیس فارس ارجاع داده شده که حدود 76 درصد به مصالحه انجامیده است.
وی از فرماندهان انتظامی خواست با توجه به اهمیت حوزه مشاوره و مددکاری در کاهش بار قضائی و انتظامی پرونده‌ها، به این حوزه توجه ویژه ای داشته باشند. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس توجه ویژه رؤسای کلانتری‌ها به مراکز مشاوره و مددکاری، افزایش تعامل مشاوران با رؤسای کلانتری‌ها، توجه ویژه به مشاوره و لزوم آشنایی دقیق و عمیق رؤسای کلانتری با خدمات تخصصی مشاوران را از اهداف برگزاری این نشست عنوان کرد.
در ادامه این نشست که در سالن «غدیر» ستاد انتظامی استان فارس و به همت مرکز مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی پلیس فارس برگزار شد، «احمد طرماح» مشاور خانواده و کارشناس سازمان نظام روانشناسی استان فارس پیرامون اعتلای معرفتی و تعالی رفتار برای حاضران مطالبی را بیان کرد.
در پایان، با اهدای لوح تقدیر از مشاوران و مددکاران اجتماعی برتر و همچنین تعدادی از رؤسای کلانتری‌ها که در این حوزه تلاش و اهتمام بیشتری از خود نشان داده بودند، تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی