[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

آمریکا از تمدید توافق ایران و آژانس استقبال کرد، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا گفت که واشنگتن از تمدید توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای یک ماه دیگر استقبال می‌کند.
به گزارش ایسنا، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در گفت وگو با بخش فارسی شبکه صدای آمریکا گفت: ما از تمدید موقت تفاهم فنی میان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران برای یک ماه دیگر که روز دوشنبه از سوی رافائل گروسی مدیرکل آژانس اعلام شد، استقبال می‌کنیم. این تمدید به آژانس اجازه می‌دهد به جمع‌آوری و حفظ و بررسی اطلاعات مرتبط با تعهدات ایران بر اساس توافق هسته‌ای ادامه دهد.
این سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین درباره دور بعد گفت‌وگوهای وین، تصریح کرد: گفت‌وگوها این هفته نیز در ارتباط با گام‌های هسته‌ای که ایران باید بردارد و معافیت از تحریم‌های ایالات متحده برای فعال کردن بازگشت دوطرفه به اجرای توافق بر اساس برجام ادامه می‌یابد. ما امیدواریم که بر اساس پیشرفت معناداری که در آخرین دور از رایزنی‌ها حاصل شده است، پیش برویم.
جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید نیز پیش‌تر درمورد روند گفت‌وگوهای احیای برجام در وین و اینکه گفته می‌شود مذاکرات به کندی پیش می‌رود و تاکنون به پیشرفت‌های ملموسی دست پیدا نکرده است، دیپلماسی را بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی ایران به تسلیحات هسته‌ای توصیف کرد.
جن ساکی افزود: ما بنا نداریم درباره نتیجه مذاکرات پیش از شروع پنجمین دور آن، پیش بینی داشته باشیم؛ اگرچه این مذاکرات هنوز غیرمستقیم است، اما نشان از تعهد دو طرف به مسیر دیپلماتیک دارد. ما باور داریم که آنچه انجام می‌شود رویکردی درست در مسیر صحیح برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح 
هسته ای است.
به گزارش ایسنا، پنجمین دور نشست کمیسیون مشترک برجام دیروز سه‌شنبه به صورت حضوری در وین در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارتخانه‌های امور خارجه‌ ایران و گروه ۱+۴ آغاز شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی