[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

شرایط حوزه‌های امتحانات نهایی بسیار مطلوب است، روزنامه شیراز نوین

نماینده ویژه وزیر آموزش‌وپرورش تأکید کرد:
شرایط حوزه‌های امتحانات نهایی
 بسیار مطلوب است

نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش گفت: امتحانات نهایی در مدارس شیراز به خوبی و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است که این مسئله جای تقدیر و قدردانی دارد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عبدالرسول عمادی در بازدید از تعدادی از حوزه‌های اجرا و تصحیح امتحانات نهایی پایه دوازدهم مدارس شیراز گفت: حوزه‌های امتحانات نهایی مدارس شیراز از نظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح بسیار خوبی قرار دارد و این مسئله خود نشان دهنده تلاش حداکثری همکاران ما در این استان از جهت آماده سازی فضا و ایجاد اطمینان خاطر برای اولیا و دانش آموزان است.
مشاور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مدیریت خوب حوزه‌های امتحانات نهایی در شیراز افزود: طبق بازدید به عمل آمده، حوزه‌های امتحانات نهایی از جهت فاصله گذاری بین صندلی‌ها، تهویه هوا، نور سالن‌ها و وجود مواد ضدعفونی کننده وضعیت مطلوب و رضایت بخشی دارند.
عمادی در خصوص نحوه طرح سؤالات گفت: سؤالات طراحی شده در آزمون‌های نهایی از جهت علمی توسط طراحان بسیار مجرب مورد بازبینی و بررسی چندباره قرار می‌گیرند که با اهداف کتاب‌های درسی تطبیق داده شوند تا برای دانش آموزان مشکلی پیش نیاید.
رئیس سابق مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش افزود: سؤالات باید متناسب با نحوه تدریس طراحی شوند؛ به گونه ای که هر جایی که تدریس خوب انجام شده باشد، سؤالات هرچقدر هم سخت باشند از نظر دانش آموزان سخت نخواهد بود و در واقع طراحی سؤالات یک مسئله نسبی است که بستگی به نحوه تدریس معلم و آمادگی و عملکرد دانش آموز دارد.
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: هرساله تحلیل نتایج امتحانات توسط مرکز سنجش صورت می‌پذیرد و اگر دانش آموزان به یک سؤالی در سراسر کشور زیر 50 درصد پاسخ داده باشند، این سؤال مورد ابهام و پرسش قرار می‌گیرد و ابعاد مختلفی از این سؤال از جمله پیچش و ابهام، روشنی و وضوح و... به سازمان پژوهش و معاونت آموزش متوسطه جهت بررسی مشکلات احتمالی 
ارسال می‌شود.
وی در پایان گفت: در مجموع احساس رضایت و نشاط از برگزاری مطلوب امتحانات نهایی را از مدارس فارس داریم و جدیت همکاران در حوزه تصحیح اوراق را شاهد بودیم و همچنین از مرکز بایگانی متمرکز مدارس منحله استان فارس بازدیدی داشتیم که ابتکاری بسیار ارزشمند در سطح کشور بوده است.
خاطرنشان می‌شود عمادی در بازدید یک روزه خود از تعدادی از مدارس حوزه‌های اجرا و تصحیح امتحانات نهایی بازدید و از نزدیک با معلمان و دانش آموزان گفت و گو کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی