[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

امتحانات با اولویت سلامت برگزار شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از اجرای برنامه‌های نظارت تیم‌های بهداشتی بر لزوم رعایت ضوابط و اجرای پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های برگزاری امتحانات حضوری پایه نهم و دوازدهم مدارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: امتحانات دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم در تمامی مدارس سراسر کشور با تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کووید 19 و با رعایت تمامی پروتکل‌ها و شیوه نامه‌های اجرایی الزامات سلامت محیط و سلامت دانش آموزان به صورت حضوری برگزار می‌شود.
او ادامه داد: در برگزاری امتحانات حضوری، حفظ سلامت دانش آموزان و عوامل اجرایی مدارس، اولویت اصلی دانشگاه‌های علوم پزشکی بوده و ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مدیریت بیماری کووید 19 باید به طور جدی رعایت شود.
دکتر همتی اضافه کرد: قبل از برگزاری امتحانات، با برگزاری نشست‌های متعدد با اداره کل آموزش و پرورش استان فارس و اداره آموزش و پرورش عشایری و برگزاری وب کنفرانس توجیهی با حضور مدیران سلامت محیط، بیماری‌های واگیر، سلامت نوجوانان و مدارس تمامی شبکه‌های بهداشت و درمان و رؤسای گروه سلامت و تندرستی ادارات آموزش و پرورش سراسر استان، هماهنگی و برنامه ‌ریزی برای نظارت و ارزیابی اجرای پروتکل‌های بهداشتی در تمامی حوزه‌های برگزاری آزمون بر اساس چک لیست‌های ابلاغی و نظارت قبل و در طی زمان برگزاری آزمون‌ها انجام شد. به گفته معاون بهداشت دانشگاه، در صورت مشاهده هرگونه نقص و مشکل با هماهنگی ادارات آموزش و پرورش، برای مرتفع کردن آن اقدامات لازم انجام می‌شود.
این مقام مسئول در دانشگاه گفت: تعداد حوزه‌های برگزاری امتحانات نسبت به شرایط عادی در راستای لزوم رعایت فاصله گذاری فیزیکی افزایش یافته است؛ به نحوی که دانش ‌آموزان با فاصله دست کم دو متر از یکدیگر و در فضایی مناسب از نظر تهویه کافی در آزمون شرکت می‌کنند. دکتر همتی بیان کرد: در همه حوزه‌های امتحانات، حضور مراقبان بهداشت الزامی است تا بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان برگزاری آزمون نظارت کامل داشته باشند. او همچنین بر به کارگیری تمهیدات لازم ضامن سلامت دانش آموزان مانند عدم ازدحام در محیط مدرسه، استفاده از ماسک از زمان خروج از منزل و استفاده از لوازم التحریر و بطری آب شخصی توسط تمامی والدین تأکید کرد. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تشکر از استمرار همکاری و تعامل اداره کل آموزش و پرورش در تمامی فعالیت‌های مشترک در راستای ارتقای سلامت دانش آموزان و کادر اجرایی مدارس، بر لزوم همکاری مسئولان حوزه‌های برگزاری آزمون‌ها با ناظران اعزامی شبکه‌های بهداشت و درمان تأکید کرد. 
دکتر همتی از والدین خواست تا ضمن رعایت دستورالعمل‌ها نگران نباشند؛ زیرا زیرساخت‌های برگزاری مطلوب امتحانات در مدارس فراهم شده است و نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی نیز قبل، حین و پس از برگزاری آزمون بر فرایند به‌کارگیری پروتکل‌های سلامت محیط مدارس نظارت دارند. او ادامه داد: برای آن گروه از دانش آموزان که دارای محدودیت حضور در حوزه امتحان هستند، اتاق ایزوله با حضور مراقب سلامت در تمامی حوزه‌های برگزاری امتحانات در نظر گرفته شده است. این مقام مسئول در دانشگاه، ضمن آرزوی سلامتی برای دانش آموزان به عنوان سرمایه‌های ارزشمند کشور، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز با استفاده از تجربیات برگزاری امتحانات حضوری نوبت‌های خرداد، شهریور و دی سال ۱۳۹۹، بیشترین توان خود را در برگزاری ایمن امتحانات در سال جاری با رعایت حفظ سلامتی دانش آموزان به کار می‌گیرد و از دانش آموزان و اولیای آنان انتظار می‌رود در اجرای موفق این اقدام ملی همکاری و مشارکت کنند. دکتر همتی در پایان از همکاری و تلاش بی شائبه کارشناسان گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس، سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی شیراز و کارشناسان سلامت و تندرستی ادارات آموزش و پرورش فارس قدردانی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی