[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

بنکدار، دلال نیست، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتحادیه عمده فروشان مواد غذایی شیراز گفت: نشست تخصصی بنکداران مواد غذایی کشور، پنجشنبه ششم خرداد و با حضور قائم مقام وزیر صمت و استاندار فارس، در سالن اجلاس اتاق اصناف فارس در شیراز برگزار می‌شود.
به گزارش شیرازنوین، عبدالله رزاق‌منش در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اهمیت تولید و تأکیدی که مقام معظم رهبری طی سال‌های اخیر بر این موضوع داشتند، دبیرخانه دائمی همایش‌های اتحادیه عمده فروشان و توزیع کنندگان مواد غذایی، بهداشتی و خشکبار شیراز با توجه به اهمیت موضوع و احساس مسئولیتی که در این حوزه داشت، مصمم شد با بررسی و تبیین نقش بازرگان و توزیع کنندگان مواد غذایی در حوزه تولید به وظیفه خود در این امر خطیر اهتمام ورزد.
او با اشاره به برگزاری همایش ملی «نقش تجارت و توزیع در رونق تولید» در مرداد سال ۱۳۹۸ در شیراز، تشکیل کمیته مشورتی بنکداران در اتاق اصناف ایران را از نتایج این همایش برشمرد و ادامه داد: با توجه به نام گذاری سال ۹۹ از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان جهش تولید، بر آن شدیم که در راستای تحقق این شعار نقش خود را ایفا کنیم.
رئیس اتحادیه عمده فروشان مواد غذایی شیراز خاطرنشان کرد: در ادامه راه به دنبال برگزاری دومین همایش با عنوان «نقش بازرگانان و توزیع کنندگان مواد غذایی در جهش تولید» بودیم و بخش‌های زیادی از مقدمات کار، انتشار فراخوان، دریافت نظرات کارشناسان و پیشنهادات کاربردی نیز انجام شد؛ اما به دلیل شیوع بیماری کرونا و نابسامانی‌های ناشی از آن، توفیق برگزاری دومین همایش به دست نیامد. رزاق‌منش با بیان اینکه سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» خود انگیزه‌ای شد برای به ثمر نشاندن تلاش‌های قبلی و برگزاری دومین دوره همایش، گفت: بررسی مقالات و یادداشت‌های دریافت شده توسط دبیرخانه نیز نشان می‌دهد که بیش از ۹۰ درصد نظرات و مطالب دریافتی به تشریح موانع و مشکلات حوزه توزیع و تولید پرداخته‌اند و همچنان قابلیت به‌کارگیری این نظرات در همایش دیگری با محوریت سال ۱۴۰۰ وجود دارد. 
او مهم ترین هدف از اجرای این همایش‌ها را شناسایی و معرفی نقش بخش توزیع به عنوان یکی از بال‌های اصلی بخش تولید و توجه به این نقش در معادلات خرد و کلان اقتصادی اعلام و اضافه کرد: واقعیت این است که تولیدکننده زمانی می‌تواند سهم مناسب را از بازار کسب کند که توزیع کننده به طور کامل از او پشتیبانی کند و حتی بتواند در مرحله پیش از تولید نسبت به تأمین مواد اولیه مورد نیاز تولیدکننده حمایت و همکاری کند؛ علاوه بر این، بعد از تولید نیز بتواند به عنوان یک بازوی قوی و محکم در کنار تولیدکننده باقی بماند.
رئیس اتحادیه عمده فروشان مواد غذایی شیراز تصریح کرد: مسئولان اجرایی و دست اندرکاران حوزه‌های اقتصادی کشور، توزیع کنندگان و بنکداران را به چشم یک واسطه یا دلال نبینند؛ بلکه به عنوان بخشی از چرخه اقتصادی کشور نگاه کنند که بیش از ۸هزار قلم کالای داخلی و خارجی را تهیه می‌کنند و به روش‌های گوناگون (اعم از حضوری یا اینترنتی) به دست مصرف کننده می‌رسانند.
رزاق‌منش خاطرنشان کرد: بنابراین یکی از دلایل عمده ما برای اصرار بر مهم بودن نقش توزیع کنندگان در حوزه تولید، حضور دائم آنها در سطح عمده و خرده فروشی برای تحقق اهداف بخش تولید است که در این راستا کمترین تعطیلات را به خصوص در دو سال اخیر تجربه کرده‌ایم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی