[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

بهره‌گیری از نیروهای متخصص برای توانمندسازی شهرداری، روزنامه شیراز نوین

رئیس انجمن صنفی نیروهای شرکتی شهرداری شیراز خواستار شد:
بهره‌گیری از نیروهای متخصص برای توانمندسازی شهرداری
 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس انجمن صنفی نیروهای شرکتی شهرداری شیراز گفت: امروزه نقش نیروهای انسانی توانمند در هر ارگان و سازمانی، جایگاهی بی بدیل و اثرگذار در وجهه بخشی به آن ارگان یا سازمان دارد.
محمد تولائی ظهر دیروز سه شنبه 4 خردادماه با تبریک سالروز غرورآفرین آزادی خرمشهر افزود: نیروهای متخصص، متعهد و انقلابی موجود در بدنه شهرداری می‌توانند نقش بسزایی در توانمندسازی شهرداری و رفع مشکلات شهری داشته باشند. وی با بیان اینکه شهرداری ارگانی خدمات رسان است و خدمات و زحمات این مجموعه بزرگ در دوره‌های گذشته و حال بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: اگر به تاریخچه خدمات دهی این ارگان خدمات رسان از دیدگاه کارشناسی نظر افکنده شود، به یقین نقش نیروهای موجود در بدنه شهرداری، نقشی اثرگذارتر در پیشبرد اهداف مدیریت شهری بوده است. اما مشاهده می‌شود عده ای بدون نیاز به هیچ پیش شرطی برای سابقه تجربی و تخصص در حوزه مدیریت شهری با هر مدرک تحصیلی در جایگاه مدیریت ارشد هریک از زیرمجموعه‌های شهرداری یا مدیران پایه به‌کارگیری می‌شوند و طی سالیان قاطبه کارکنان شهرداری عطای کنشگری در این عرصه را به لقایش بخشیده اند.
رئیس انجمن صنفی نیروهای شرکتی شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنانش افزود: وجود نیروهای متخصص، متعهد و انقلابی موجود در بدنه شهرداری می‌توانند نقش بسزایی در توانمندسازی شهرداری و رفع مشکلات شهری داشته باشند و انتظار است در دور بعدی شورا تمام مدیران پایه از بدنه شهرداری باشند و از ورود افراد بدون سابقه مدیریت شهری به شهرداری جلوگیری شود؛ البته نباید نادیده گرفت که شهردار آینده حق دارد تعدادی از معاونان خود را بنا به ملاحظاتی در صورت نیاز از بیرون انتصاب کند و این تا حدی توجیه پذیر است.
رئیس انجمن صنفی نیروهای شرکتی شهرداری اظهار داشت: حال که به انتخابات دوره ششم شورای اسلامی شهر نزدیک می‌شویم، این انتظار می‌رود که آن عزیزانی که به عنوان نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر انتخاب می‌شوند، این مهم را در نظر بگیرند که برای اداره بهتر شهر و توسعه و پیشرفت هرچه بهتر آن، نیروهایی از بدنه شهرداری در پست‌های مدیریتی و حتی کارشناسی به کار گمارده شوند تا حضور آنان به دلیل شناخت بیشتر از مشکلات شهری و حوزه درون سازمانی، راهبردی برای توسعه و پیشرفت بهتر شهر باشد.
محمد تولائی در ادامه افزود: در شورا و شهرداری آینده جذب نیروهای جدید در صورتی که نیروهای فعلی تعیین تکلیف نشده اند، کاملاً اشتباه است و بایست ممنوع گردد. اساساً انتخاب اعضای مدیریت شهری در هر شهر و کلان شهر بر اساس برنامه و اهداف از قبل اعلام شده آنها صورت می‌گیرد. بعد از روند انتخاب، مدیریت شهری باید بتواند بر اساس منابع مالی و کادر متخصص خود اقدامات لازم را در راستای تحقق برنامه و اهداف و با حفظ اولویت بندی به انجام برساند. 
لازم است مدیریت شهری از هرگونه افزایش هزینه برای عموم مردم خودداری کند و هزینه‌هایی از این دست را برای ارائه خدمات در بخش آموزش، فرهنگ سازی و... برای شهروندان استفاده نماید. 
رئیس انجمن صنفی نیروهای شرکتی در پایان گفت: امیدواریم این پیام رسای عدالت خواهی و عدالت طلبی به گوش کاندیداهای محترم شورای اسلامی شهر شیراز برسد و این افراد موضع خود را در قبال این مسائل شفاف بیان کنند تا شهروندان با خیال آسوده سکان اداره شورا و شهرداری با بودجه بیش از 6هزار میلیارد تومان را با حضور پرشور در انتخابات به افراد مؤمن، متخصص، متعهد و انقلابی 
واگذار نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی