[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

۱۶ کشته در ۲۴ ساعت، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از جان باختن 16 نفر دیگر در 24 ساعت گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در فارس خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح اله حسینی» با حضور در استودیو سلامت فارس، با اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون، 895هزار و 541 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 259هزار و 254 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، 103هزار و 142 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد پانزده‌هزار و 319 بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، 274هزار و 573 بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او همچنین از بهبودی 250هزار و 740 نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. 
مدیر روابط عمومی دانشگاه، با اعلام جان باختن 16 هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی 24 ساعت گذشته گذشته تاکنون، اضافه کرد: مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ در فارس از ابتدای شیوع بیماری تاکنون چهارهزار و 510 نفر است. 
دکتر حسینی در ادامه با بیان این موضوع که هم اکنون هزار و 265 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از این تعداد، 228 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. 
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آغاز هفته جهانی بدون دخانیات از چهارم تا دهم خرداد با شعار «تعهد برای ترک دخانیات»، بر ضرورت زندگی بدون دخانیات به ویژه در دوران پاندمی کرونا و در افراد مبتلا به ویروس کرونا تأکید کرد.
او یادآور شد: دخانیات عامل اصلی بیماری‌های ریوی به ویژه سرطان ریه است که نه تنها سلامت فرد، بلکه خانواده او را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد و با توجه به اهمیت این موضوع، توصیه می‌شود نسبت به ترک دخانیات اقدام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی