[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۰
  • دوره جدید

اشتباهات رایج در چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه، روزنامه شیراز نوین

استفاده بیش از حد از رنگ تیره یا سفید
یکدست سفیدکردن آشپزخانه موجب می‌شود شما آشپزخانه‌ای سرد و بی‌روح داشته باشید. نصب بیش از اندازه کابینت تیره رنگ در آشپزخانه نیز احساس تنگناهراسی (کلاستروفوبیا) به بیننده منتقل خواهد کرد.
همچنین استفاده از رنگ‌های تیره در آشپزخانه‌های کوچک باعث می‌شود فضا کوچک‌تر از آنچه هست به نظر برسد. استفاده از رنگ‌های سلطنتی مثل قرمز و طلایی در آشپزخانه نابجاست.
وسایل زیاد و غیرضروری
هر مکان در خانه عملکردی دارد و آشپزخانه‌ها باید طوری باشند که برای پخت‌وپز کاربردی باشند. وجود گلدان‌ها، مجسمه‌ها، گیاهان، اشیاء چسبیده به دیوارها و کوزه‌ها نه تنها باعث خراب شدن دکوراسیون می‌شود بلکه از عملکرد مکان می‌کاهند.
استفاده از وسایلی با اندازه نامتناسب
یکی از موارد اشتباه در چیدمان آشپزخانه استفاده از یخچال و فریزر با اندازه نامتناسب است. اندازه یخچال و فریزری که در آشپزخانه می‌گذارید باید در تناسب با اندازه سایر قسمت‌ها و وسایل باشد.
استفاده نابجا از عکس برگردان‌ها
نقش‌ونگارهای عکس برگردان‌های دکوری بسیار زیبا و چشم نوازند اما اگر نمی‌خواهید چیدمان و طراحی آشپزخانه زود از مد بیفتد، از عکس برگردان‌های دکوری استفاده نکنید زیرا در صورت استفاده از ‌این عکس برگردان‌ها، باید دوباره برای تغییر دکوراسیون هزینه و وقت صرف کنید. همچنین استفاده از استیکرها و نقش ونگارهای تزئینی بر روی دیوارها و کابینت‌ها از لحاظ بصری جالب نیست.
استفاده از کابینت یا پیش‌خوان جزیره‌ای
اگر آشپزخانه کوچکی داشته باشید، استفاده از کابینت یا پیش‌خوان جزیره‌ای اشتباه است اما اگر فضای کافی برای لحاظ کردن ‌این نوع چیدمان را داشته باشید،‌ایرادی ندارد.
عدم تناسب با بقیه خانه
این اشتباه بیش از هر چیز بر آشپزخانه‌های پیش‌خوان تأثیر می‌گذارد چراکه به سایر فضاهای خانه مانند اتاق نشیمن یا اتاق غذاخوری متصل هستند. تنوع در وسایل آشپزخانه آن‌قدر زیاد است که معمولاً در سبک‌های مختلف خریداری می‌شوند.
مشکلی که در ‌این مورد وجود دارد ‌این است که در نهایت عناصر آشپزخانه با بقیه دکوراسیون خانه متناسب نیستند و هنگامی‌که آشپزخانه باز دارید، باید به فضاهای مختلفی که به طور کلی به هم متصل می‌شوند، فکر کنید.
اکسنت وال
استفاده از اکسنت وال یا دیوار شاخص، ‌ایده خوبی در چیدمان آشپزخانه است اما استفاده از طرح یا رنگی را که برای متمایز کردن آشپزخانه در نظر گرفته‌اید، به همان دیوار یا قسمت خاص محدود کنید و در استفاده از ‌این طرح‌ها یا رنگ‌های خاص و متمایز زیاده‌روی نکنید.
چند نکته برای چیدمان بهتر آشپزخانه
اکنون که از اشتباهات چیدمان آشپزخانه مطلع شدید، در بخش دکوراسیون داخلی دنیای مد نمناک به برخی از ترفندهای ساده که می‌توانند به شما در داشتن یک سبک زیبا کمک کنند، می‌پردازیم که شامل:
کشو کافی داشته باشید
مورد خوبی که در هماهنگی آشپزخانه تأثیر دارد، کشوهایی است که امکان سازماندهی وسایل را به شما می‌دهند. غالباً آشپزخانه‌هایی که به نظر ناخوشایند می‌آیند، وسایل زیادی دارند و اگر کشو کافی ندارید و همه چیز روی میز آشپزخانه قرار دارد، بهترین کار ‌این است که به اندازه محیط وسیله بخرید.
ادامه دارد ...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی