[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۷
  • دوره جدید

سوغاتی شش امتیازی قشقایی از کرمان، روزنامه شیراز نوین

نتیجه‌ای که اخیراً قشقایی در کرمان رقم زد، احتمالاً عجیب‌ترین نتیجه مسابقات این فصل لیگ یک خواهد بود. مس که از هفته هجدهم تاکنون صدرنشین مسابقات است، در سه دیدار پیش از قشقایی نتوانسته بود به پیروزی برسد. با این حال آن‌ها همچنان صدرنشین هستند اما شکست سنگین خانگی سه بر صفر مقابل قشقایی، برای خوشبین‌ترین هواداران فوتبال شیراز هم غیرمنتظره بود.
قشقایی با این پیروزی نه تنها خود را از منطقه سقوط خارج کرد، بلکه به فجر هم کمک کرد تا بتواند با پیروزی در مسابقه امشب مقابل ملوان، به یک امتیازی صدرنشین برسد.
سرپرست باشگاه مس کرمان پس از شکست مقابل قشقایی با صدور بیانیه‌ای از هوادارانش عذرخواهی کرد. در این بیانیه آمده: بدون شک شکست غیرمنتظره تیم فوتبال مس کرمان برابر قشقایی شیراز، برای همه ما بسیار سخت و سنگین محسوب می‌شد و جای هیچ دفاع و توجیهی برای آن باقی نمی‌گذارد و اینجانب به عنوان سرپرست باشگاه مس کرمان، مسئولیت کامل این شکست را و ناکامی ‌در کسب پیروزی در 4 مسابقه اخیر را بر عهده می‌گیرم. این اطمینان را داشته باشید که همان‌طور چهار پیروزی متوالی در هفته‌های گذشته ما را مغرور و فریفته نکرده بود، عدم پیروزی در چهار مسابقه اخیر نیز به هیچ عنوان مجموعه مس کرمان را ناامید و مأیوس نخواهد کرد و تا روزی که بر مسند کار قرار داریم، با تمام قدرت برای رسیدن به منزل مقصود تلاش خواهیم کرد. 
حرکت پسندیده باشگاه مس می‌تواند برای باشگاه‌های شیرازی الگو باشد. سال گذشته فجرشهیدسپاسی پس از صدرنشینی در نیم فصل اول، با مهلکه‌ای به مراتب عمیق‌تر و سخت‌تر از شرایط فعلی مس مواجه شد، اما هرگز هیچ یک از ارکان باشگاه حاضر به عذرخواهی از هواداران ناراحت خود نشدند.
نجف‌پور مدیرعامل باشگاه قشقایی هم این پیروزی درخشان را به هواداران تیمش تبریک گفت و آن را به شهدای جنگ تحمیلی تقدیم کرد.  نجف پور گفت: به اذعان اکثر کارشناسان، تیم قشقایی بازی های بسیار خوبی را به نمایش می‌گذارد و بعضاً روی عدم تجربه نتیجه نمی‌گیرد. میانگین سنی ما پایین است و همین موجب می‌شود بعضی بازی‌ها را علی‌رغم برتری واگذار کنیم. من همان ابتدای فصل هم گفتم که باید به این تیم زمان داد و هواداران باید صبور باشند. 
اما امروز فجری‌ها در انزلی به مصاف تیم ملوان می‌روند. تیمی‌که امسال بسیار بی‌ثبات بوده و نتایج پرفراز و نشیبی گرفته، اما در هر صورت در ورزشگاه خود تیم خطرناکیست که نمی‌توان به راحتی شکستش داد. ملوان در پنج هفته اخیر تنها دو امتیاز کسب کرده که کارنامه‌ای بسیار ضعیف برای مازیار زارع محسوب می‌شود.
فجر در دو بازی گذشته دو پیروزی بسیار خوب مقابل قشقایی و استقلال ملاثانی به دست آورده و در صورتی که امروز هم پیروز شود، شاید به منطقه صعود برسد. شاگردان علی اصغر کلانتری با 40 امتیاز تیم چهارم جدول هستند و تنها یک امتیاز با رتبه دوم فاصله دارند.
مهاجم جوان فجرشهیدسپاسی شیراز اعتقاد دارد که تیمش برای صعود به لیگ برتر، باید از حواشی موجود در دیدارهای لیگ یک دوری کند.
محمد کاظمی ‌دیدار با استقلال ملاثانی را نقطه عطفی در مسابقات این فصل فجر دانست و گفت: در دیداری که نیاز مبرمی ‌به سه امتیازش داشتیم، متأسفانه در دقایق اول ده نفره شدیم و تقریباً تمام زمان بازی را با یک یار کمتر از حریف بازی کردیم. کار ما خیلی سخت شد ولی تلاش و غیرتی که بچه‌ها از خود نشان دادند، باعث شد کمبود نفراتمان را جبران کنیم و پیروز شویم.
مهاجم کاشانی فجری‌ها افزود: وقتی ده نفره می‌شوید، طبیعتاً فشار بدنی زیادی به بازیکنان وارد می‌شود. به نظر من بازیکنان ما چیزی بیشتر از توانشان را در این بازی صرف کردند تا جای خالی بازیکن اخراجی را پر کنند. باید خدا را شکر کنیم که در چنین مسابقه‌ای، امتیاز از دست ندادیم.
کاظمی‌که در مسابقات این فصل ۵ گل به ثمر رسانده، در خصوص عملکرد خود در این مسابقه اظهار داشت: من تلاش خودم را کردم. درست است نتوانستم مانند بازی رفت به این تیم گل بزنم ولی یک پاس گل خوب دادم. گلزنی من مهم نیست و از اینکه تیم ما توانست سه امتیاز را به دست آورد، خیلی خوشحالم.
وی در خصوص حواشی این مسابقه گفت: در مسابقات لیگ یک، از این دست حواشی زیاد وجود دارد ولی همه تیم‌ها با حواشی تیم استقلال ملاثانی کاملاً آشنا هستند. ما هم می‌دانستیم که باید حواسمان باشد اسیر ترفندهای تیم مقابل نشویم. کادر فنی ما این هشدار را داده بود و ما هم تحت تأثیر قرار نگرفتیم. به طور کلی در مسابقات لیگ یک، اگر تحت تأثیر این حواشی قرار نگیریم، ضریب موفقیت‌مان بالا می‌رود.
به گزارش شیراز نوین، دیدار تیم‌های فجرشهیدسپاسی شیراز و ملوان بندر انزلی، ساعت 18:45 دقیقه امشب در ورزشگاه تختی انزلی آغاز می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی