[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

اولیانوف: اراده سیاسی رقم‌زدن نتیجه‌ای موفقیت‌آمیز در مذاکرات وین وجود دارد، روزنامه شیراز نوین

نماینده روسیه در وین در صفحه توییترش اظهار کرد که مذاکره کنندگان کمیسیون مشترک برجام اراده سیاسی رقم زدن نتیجه‌ای مثبت برای این مذاکرات را دارند. به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در پاسخ به کاربری که در واکنش به پیام توییتری قبلی او مبنی بر آمادگی اعضای کمیسیون مشترک برجام برای به کار بستن حداکثر تلاششان در راستای حل و فصل مسائل باقی مانده و به نتیجه رساندن موفقیت آمیز مذاکرات در اسرع وقت، گفته بود «آمادگی دربرگیرنده طیف گسترده ای از رنگ‌هاست»، در صفحه توییترش نوشت: عزم راسخ به جای آمادگی، اگر رضایت بخش است. این کلمه مناسب تری برای توصیف حالت کنونی مذاکره کنندگان در مذاکرات برجامی وین است. تمامی آن‌ها علی رغم دیدگاه‌های گوناگون نسبت به برخی مسائل، اراده سیاسی اطمینان یافتن از نتیجه موفقیت آمیز مذاکرات را دارند. اظهارات اولیانوف در پی این مطرح می‌شود که روز سه شنبه دور پنجم گفت‌وگوهای کمیسیون مشترک برجام درباره لغو تحریم‌های آمریکا و بازگشت احتمالی این کشور به برجام با از سرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام در شهر وین اتریش آغاز شد.
در این نشست که با حضور هیئت‌های ایران و کشورهای عضو برجام در محل گراندهتل وین برگزار شد، رؤسای کلیه هیئت‌ها با اشاره به دستاوردهای حاصله در چهار دور قبلی مذاکرات به‌ویژه دور چهارم و با استقبال از استمرار تفاهم فنی جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بر جدیت و تعهد خویش برای تداوم کار فشرده با تمرکز بر موضوعات اصلی باقی مانده تأکید کردند.
 به روال معمول ادوار مذاکرات، در این دور نیز نشست‌های متعدد دوجانبه و چندجانبه در سطوح رؤسای هیئت‌ها و کارشناسان در دستور کار هیئت‌ها قرار داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی