[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

واکسیناسیون باید شتاب بگیرد، روزنامه شیراز نوین

سیصدوسی‌امین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید 19 در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با حضور رؤسای شبکه‌های بهداشت و درمان استان و مراکز بهداشت شیراز به صورت مجازی و تأکید رئیس دانشگاه بر تسریع روند واکسیناسیون کرونا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در جمع اعضای این نشست با اشاره به پیشرو بودن دانشگاه در انجام واکسیناسیون علیه کووید 19، تسریع در این امر را اولویت اصلی رؤسای شبکه‌های بهداشت و درمان استان و مراکز بهداشت شیراز دانست و بر به‌کارگیری تمامی توانمندی‌های موجود و ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز در این زمینه تأکید کرد. او با قدردانی از مسئولان سلامت استان به پاس تلاش در پیشبرد اهداف دانشگاه به ویژه در بحران ویروس کرونا، اظهار کرد: مراجعه به مراکز 16ساعته و ورودی بیماران جدید بیمارستان‌ها رو به کاهش است و در حال حاضر باید دغدغه همه مسئولان و مدیران سلامت استان، انجام واکسیناسیون سریع به گروه‌های هدف باشد.
دکتر لطفی با اعلام صدرنشینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در انجام سریع واکسیناسیون از زمان تحویل تا تزریق در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، تلاش همه جانبه برای تداوم این موفقیت را موردتأکید قرار داد.
رئیس دانشگاه افزود: واکسن بیماری کووید 19 به سختی از سوی دولت تهیه می‌شود و با توجه به اعتماد مردم به وزارت بهداشت و به تبع آن دانشگاه علوم پزشکی، لازم است مسئولان سلامت تلاش مضاعفی در انجام سریع واکسیناسیون همراه با زمان بندی دقیق داشته باشند.
او با اعلام اینکه فارس در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا از استان‌های برتر کشور به شمار می‌رود، این را نشانگر همکاری موفق بین بخشی و مشارکت مردم استان دانست و افزود: لازم است برای تقویت انجام واکسیناسیون علیه کووید 19، از همکاری بیشتر فرمانداران استفاده کرد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: مجموعه دانشگاه با جدیت در حال انجام واکسیناسیون علیه بیماری کووید 19 است و برای افزایش سرعت این امر نیز مراکز انجام واکسیناسیون را افزایش داده است. 
دکتر لطفی همچنین با تقدیر از تلاش همکاران آزمایشگاه‌های تشخیصی ویروس کرونا، اعلام کرد: بر اساس آمارهای موجود، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در فارس، به طور میانگین از هر پنج هم استانی، از یک نفر تست تشخیصی این بیماری گرفته شده است. دکتر لطفی در این نشست ضمن بررسی آمار نمونه‌های آزمایش کرونا طی روز سه شنبه تا دیروز چهارشنبه در فارس، به ارزیابی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی ویروس کرونا پرداخت. او همچنین در این نشست روند انجام تست‌های pcr و سریع در مراکز ۱۶ساعته و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را بررسی کرد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی