[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

نفوذ آتش به منطقه مله گاله فارس ، روزنامه شیراز نوین

مسئول مدیریت بحران اداره کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: وقوع آتش سوزی در ارتفاعات روستای کراچ واقع در منطقه حفاظت شده مله گاله به بخشی از گونه‌های گیاهی جنگلی خسارت زد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست فارس، کامران اسلاملو با تشریح ابعاد مختلف آتش‌ سوزی در این پهنه زیست محیطی، خاطرنشان کرد: وقوع آتش سوزی در این اراضی، حوالی ساعت ١٠ صبح پنجشنبه آغاز شد و بلافاصله نیروهای محیط زیست اداره کل، اداره شیراز، نیروهای اجرایی منابع طبیعی و اهالی روستای کراچ به کمک مأموران منطقه حفاظت شده مله گاله شتافتند. وی اظهار داشت: علی رغم وزش باد شدید، با همدلی و همراهی دلسوزان طبیعت در ساعت ٧ عصر، آتش سوزی به طور کامل مهار شد. اسلاملو تصریح کرد: آتش سوزی‌ها، موجب تخریب زیستگاه و از بین رفتن تنوع زیستی و پوشش گیاهی شده و انتشار دود ناشی از آن باعث آلودگی هوا شد و خاکستر آن نیز به آلودگی زمین‌های کشاورزی و هوای مناطق مسکونی منجر می‌شود. این مقام مسئول، از عموم مردم خواست از روشن کردن آتش در طبیعت به ویژه در فصول گرم سال و نزدیک مراتع و جنگل‌ها به جد خودداری کنند؛ چراکه ممکن است آتش به ظاهر خاموش شده پس از ترک محل، مجدد شعله ور شده و تمام منطقه را فرا گیرد.
ماله گاله (مله گله) با هدف حفاظت از رویشگاه‌های جنگلی طی مصوبه شماره ۱۹۳ شورای عالی محیط زیست (کمیسیون زیربنایی دولت) مورخ 15/10/1378 با وسعت ۵۱هزار و ۹۵۴ هکتار به عنوان منطقه حفاظت شده به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست پیوسته است. منطقه حفاظت شده ماله گاله در ۱۰ کیلومتری جنوب غرب شیراز، در شرق منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان واقع شده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی