[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

تجار انقلابی بوده و هستند ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: بازاریان و تشکل‌های بخش خصوصی نقش ارزشمند و مؤثری در زمان مشکلات کشور داشته اند. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در نشست تخصصی تبیین جایگاه بازرگانان و توزیع کنندگان مواد غذایی در حوزه تولید، اظهار داشت: نقش تجار، بازرگانان و رسته‌های تخصصی آنان در زمان مبارزات انقلاب، پیروزی انقلاب، در دوران دفاع مقدس و استمرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار بااهمیت بوده است.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با بیان اینکه بیشترین میزان کمک‌های مؤمنانه را در راستای حمایت از مردم نیازمند اصناف صورت داده اند، افزود: اصناف در تأمین و توزیع اقلام موردنیاز جامعه کوشا و موفق بودند.
وی با اشاره به شدت گرفتن تحریم‌های ظالمانه و جنگ اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران در سال‌های اخیر، گفت: اصناف و تشکل‌های صنفی توانستند در قالب تأمین مایحتاج عمومی مردم و پذیرش سود کمتر، حمایت از مستضعفین و پشتیبانی از دستگاه‌های اجرایی خدمت‌رسانی قابل توجهی را به مردم 
داشته باشند.
استاندار فارس ادامه داد: در جریان سیل فروردین ۹۸، یکی از مجموعه‌هایی که صادقانه و خالصانه برای کمک به آسیب دیدگان وارد صحنه شد، اصناف و بازاریان بودند.
دکتر رحیمی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا کمبود برخی اقلام و تجهیزات موردنیاز جامعه مشهود بود، گفت: اصناف، تولید کنندگان و تجار مسئولانه وارد صحنه شدند و کمبودها را برطرف کردند و هر زمان که اعتبارات دولتی ناکافی بود، در قالب خیران و اتاق اصناف به کمک بخش بهداشت و درمان آمدند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس تصریح کرد: تجار و بازرگانان از سرمایه‌های ارزشمند فارس هستند و در همه عرصه‌ها به کمک دولت مردان شتافته اند.
وی با بیان اینکه در ایام کرونا ناچار به اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی هستیم، گفت: اصناف و بازاریان با نهایت گشاده رویی با این دستورالعمل‌ها همکاری کردند و برای کمک به مردم و بخش بهداشت و درمان، کسب و کار خود را تعطیل کردند.
استاندار فارس تأکید کرد: باید در قالب ارائه تسهیلات و سیاست‌های تشویقی در حوزه‌های مالیاتی و تأمین اجتماعی از اصناف حمایت کنیم و اقدامات انسان دوستانه و متعهدانه آن‌ها را ارج بگذاریم.
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه باید با مشارکت اصناف و استفاده از تجربیات دنیا برای سازمان‌دهی بازار اقدام کنیم، اظهار داشت: در دنیا دولت‌ها وظیفه برنامه ریزی، سیاست گذاری، نظارت و کنترل را بر عهده می‌گیرند و تولی گری در بازار را به خود اصناف و تشکل‌های تخصصی بخش خصوصی می‌سپارند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به اینکه اگر خواهان رونق و بالندگی بازار هستیم باید نقش اصناف را پررنگ‌تر ببینیم، افزود: این قشر در همه صحنه‌ها به یاری مردم و نظام جمهوری اسلامی شتافته اند و اگر به آنان اعتماد کنیم، سود آن به مردم خواهد رسید.
وی با بیان اینکه تشکل‌های بخش خصوصی باید متناسب با نیازهای جامعه و پیشرفت فناوری خود را به روز کنند، گفت: اصناف و بازاریان با ایجاد زمینه اشتغال بدون تحمیل هزینه بر دوش بخش عمومی و دولت، نقش مؤثری در رونق اقتصادی ایفا می‌کنند.
استاندار فارس ادامه داد: در قالب طرح هر بنگاه اقتصادی به علاوه یک اشتغال، ۳۸هزار شغل جدید در این استان ایجاد شد و مدیریت استان تلاش کرد با ارائه تسهیلات و حمایت‌های مالیاتی و بیمه ای از اصناف و تولیدکنندگان حمایت کند.
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه فشار‌های اقتصادی گلایه‌هایی را در سطح جامعه ایجاد کرده است، گفت: با توجه به توصیه‌های مقام رهبری و حفظ نظام و ارزش‌ها باید مردم را تشویق به حضور در انتخابات کنیم تا منافع ملی و امنیت ملی تأمین شود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس خواستار ارائه شاخص‌ها و ملاک‌های انتخاب افراد شایسته در انتخابات شد و گفت: تضمین می‌کنیم که از آرای مردم پاسداری و انتخاباتی قانونمند، سالم و امن برگزار کنیم.
وی تصریح کرد: افزایش مشارکت مردم در انتخابات وظیفه احزاب، گروه‌های سیاسی و رسانه‌هاست و ما از همه دستگاه‌های اجرایی خواسته ایم که دعوت از مردم برای حضور پرشور در انتخابات را در دستور کار قرار دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی