[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

سازندگی در جنوب بهسازی در شمال ، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
شهرداری شیراز در ادامه پروژه‌های انسان محور، از مسیر باغ راه شهید رادفر رونمایی کرد. این مراسم عضر پنجشنبه 6 خردادماه با حضور شهردار شیراز و جمعی از مدیران شهری و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در میان استقبال مردم و با همراهی اصحاب رسانه در مسیر باغ راه شهید رادفر 
برگزار شد.
 تدابیر نو برای حفظ باغ‌های شیراز
شهردار شیراز در این مراسم گفت: سیاست انقباضی که برای حفظ باغات شیراز اتخاذ شده، در طولانی مدت تأثیرگذار نبوده است و باید به باغداران فرصت دهیم تا از مایملک خود بهره برداری اقتصادی کنند تا انگیزه لازم در جهت حفظ این ثروت ارزشمند به وجود آید. حیدر اسکندرپور در ادامه با اشاره به اینکه پروژه پیاده راه شهید رادفر ممکن است از لحاظ حجم چندان بزرگ نباشد اما رویکرد مهمی را دنبال می‌کند، اظهار داشت: ما در مجموعه باغات قصردشت شیراز می‌توانیم فرصتی را فراهم کنیم که مردم بتوانند به راحتی و با امنیت کامل پیاده روی کرده و باغات نیز در مسیر احیا و توسعه قرار گیرند. وی افزود: احداث چنین پیاده راه‌هایی سبب می‌شود مردم در متن این میراث‌های گران بها حضور یافته و روند تخریب و تغییر کاربری باغات متوقف شود. به همین دلیل از رسانه‌ها تقاضا می‌کنم به رویکردی که در چنین پروژه‌هایی اتخاذ شده بیشتر توجه کنند. امروزه متراژ آپارتمان‌ها هر روز کمتر می‌شود و مردم باید فرصتی داشته باشند تا از این فضاهای کوچک بیرون آمده و در فضاهای شهری حضور یابند و از فشارها برای دقایقی رهایی یابند. منتخب شورا در کرسی شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنانش افزود: این تیپ پروژه‌ها در تمامی مناطق در دستور کار است و رفته رفته به مطالبه مردم بدل شده است. پروژه ای موفق است که مردم از آن استقبال کنند و شاهد هستیم که حجم استفاده از چنین پروژه‌هایی قابل توجه است و شهرداری شیراز باید به این مسیر ادامه دهد. اسکندرپور افزود: این مسیر پیاده راه به نام یکی از قهرمانان این کشور، خلبان شهید رادفر نام گذاری شده و تمامی مردم ایران قدردان شهدا و خانواده شهدا هستیم که با جان فشانی از عزت و خاک این سرزمین با تمامی وجود دفاع کردند. این مقام مسئول در پایان گفت: علت طولانی شدن این پروژه به افزایش قیمت و نرخ تورمی بازمی‌گردد که در سال 99 اتفاق افتاد و باید مراحل برآورد هزینه و انتخاب پیمانکار را دوباره در دستور کار قرار می‌دادیم.
 امیدواری برای تداوم پروژه‌های انسان‌محور
معاونت سیما و منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز در این مراسم گفت: امیدواریم پدیده انسان محوری همواره در دستور کار مدیران شهری به ویژه در کلان‌شهر شیراز قرار گیرد. جمشید آراسته با درود به روح پاک و مقدس شهدا و به ویژه شهید خلبان رادفر که این گذر عاشقانه به نام این شهید والامقام نام گذاری شده، افزود: چنین ساختارهایی در بستر کلان‌شهرها فضایی را فراهم می‌آورد تا شهروندان بدون هیچ تعلق خاطری از پتانسیل‌های ارزنده شیراز بهره مند شوند. 
وی چنین باغ راه‌هایی را به گذر هویت شیراز و محلی برای مرور انسانیت تشبیه کرد و افزود: پدیده انسان محوری و انسانیت سرلوحه عملکرد شهرداری شیراز قرار گرفته است و مردم نیز با استقبال از چنین فضاهایی قدردان تلاش‌های مدیریت شهری هستند. این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش با تشریح جزئیاتی از مراحل انجام این پروژه اظهار داشت: این مجموعه که امروز شاهد بهره برداری از آن هستیم، بخش اول محور گردشگری شهید خلبان رادفر است که با هزینه 30میلیارد ریال به انجام رسید و فضایی بیش از 7هزار مترمربع مورد بهسازی قرار گرفته و در نهایت تا بلوار قدوسی غربی و خیابان شهید محلاتی ادامه خواهد یافت. آراسته در پایان با تشکر از شورای اسلامی شهر و بخش‌های مختلف شهرداری شیراز که بابت اجرای این پروژه همکاری‌های لازم را داشتند، اظهار داشت: باغداران و یاوران شورا و ستاد باغات نقش ارزنده ای در بهره برداری از این پروژه داشتند.
 افزایش کیفیت زندگی شهروندان
بر اساس این گزارش، پیاده راه شهید رادفر واقع در پشت بیمارستان دنا خیابان شهید رادفر با هدف کیفیت بخشی به فضاهای عمومی شهر با رویکرد تعالی بخشی به پروژه‌ها و انتقال حس خوب به شهروندان و ترویج فرهنگ ورزش، سلامتی و تقویت زندگی پیاده در شهر افتتاح شد. این پروژه به طول ۵۰۰ متر، مساحت سنگ فرش ۲۵۰۰ مترمربع، فضاسازی جانبی ۱۰۰۰ مترمربع، نورپردازی با ۱۰۰ دستگاه چراغ دفنی و ۳۵ پایه چراغ، احداث دو آب نما عرضی در طول مسیر و بازسازی ۷۰۰ مترمربع نمای کاهگلی انجام 
شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی