[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۵
  • دوره جدید

ساخت قطعات خودروی برقی، روزنامه شیراز نوین

مدیر طرح‌های کلان ستاد توسعه فناوری‌های حمل و نقل پیشرفته از پیشرفت ساخت خودروی برقی توسط یک شرکت دانش بنیان خبر داد و گفت: در صورت حمایت‌ها، تا پایان سال نمونه مهندسی آن رونمایی می‌شود.
سید شهریار زینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت خودروی برقی ایرانی ساخت یک شرکت دانش بنیان گفت: ساخت خودروی برقی در یک شرکت دانش بنیان در حال انجام است و پیشرفت خوبی داشته است.
مدیر طرح‌های کلان ستاد توسعه فناوری‌های حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: معاونت علمی در راستای تولید خودروهای برقی به این سمت رفت که عمق بومی‌سازی را بالا ببرد و ماژول‌های اصلی خودرو را به واسطه شرکت‌های دانش بنیان، داخلی سازی کند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته شرکت‌ها برای این بومی‌سازی شناسایی شدند، گفت: این شرکت‌ها در زمینه شارژر، باتری پک، درایو و موتور الکتریکی، سیستم انتقال حرارت و… فعالیت می‌کنند و قرارداد برای ساخت این‌ها منعقد شده است.
زینی در ادامه با تأکید بر اینکه در حال حاضر پروژه ساخت قطعات این خودروی برقی پیشرفت خوبی داشته است، بیان کرد: قرار است نمونه اولیه Ap یا آزمایشی آن خردادماه آماده شود اما برای تولید نمونه اولیه کمی زمان لازم است و اینکه به سرمایه‌گذاری احتیاج دارد.
به گفته وی، پیش بینی می‌شود نمونه Ep یا نمونه نزدیک به مهندسی تا پایان سال ۱۴۰۰ پیشرفت خوبی داشته باشد و رونمایی شود.
وی افزود: این رونمایی مشروط به این است که منابع به خوبی برای ساخت این خودرو تخصیص داده شود وگرنه پیش‌بینی می‌کنیم اردیبهشت سال بعد رونمایی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی