[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

کاراته کای قهرمان مرودشتی : کاراته کاهای ایرانی از جان مایه می‌گذارند، روزنامه شیراز نوین


کاراته کای قهرمان مرودشتی و مربی تیم ملی کاراته عمان با بیان اینکه ایران دارای استعدادهای زیادی در این رشته است، گفت: انتظار همراهی بیشتر و تغییر نگاه‌ها به این ورزش را داریم.
شیهان محمدعلی زارع از قهرمانان کاراته شهرستان مرودشت و متولد سال ۱۳۵۳ است. وی از سال ۱۳۶۴ کاراته را زیر نظر استاد حبیب‌الله همت آغاز کرده و دارای کمربند سیاه دان هفت است. این ورزشکار باسابقه، دانشجوی تربیت بدنی دانشگاه آزاد مرودشت بوده و سابقه قهرمانی آسیا کشور تاجیکستان در سال ۲۰۰۱ را در کارنامه خود دارد.
وی که داور نمونه سال ۲۰۱۹ کشور عمان بوده و دارای سوابق مربیگری در سطح بین‌الملل است، در حال حاضر مربی تیم ملی کاراته عمان و مربی ارشد آکادمی jka عمان با بیش از چهل باشگاه تحت نظر این سبک است که بیش از چهار پنجم کاراته کشور عمان را شامل می‌شود.
زارع در گفت‌وگو با خبرنگار ورزش پارس گفت: از سال ۶۵ تا ۹۷ بیش از ۱۰۰ دوره مقام آور مسابقات کشوری کاراته بوده و ۱۲ دوره کسب عناوین قهرمانی مسابقات کاراته کارگران کشور را داشته است.
این کاراته کار مرودشتی که مدت ۱۲ سال رکورددار کارگران ایران بوده است، افزود: همچنین به همراه تیم کاراته ارژن فارس در لیگ کشور قهرمان شده است.  زارع تصریح کرد: تاکنون چهار دوره مربی کاراته تیم‌های بزرگسالان استان فارس، مربی کاراته دانشگاه‌های آزاد اسلامی منطقه یک کشور به مدت شش سال و مربی تیم کاراته ارژن فارس در سوپر لیگ کشور بوده است.
وی با بیان اینکه در چهار دوره مربی کاراته کارگران استان فارس بوده است، خاطرنشان کرد: مربی کاراته بسیج استان فارس، تعلیم و تربیت بیش از یک هزار هنرجوی کاراته در سطح استان فارس از دیگر فعالیت‌های ورزشی او است.
وی افزود: ایران در کاراته از لحاظ فضا و مربیگری از لحاظ یادگیری بازیکنان و هوش بالای ورزشکاران یک کشور فوق‌العاده عالی است.
زارع تصریح کرد: از تمام نقاط ایران و استان‌ها بازیکن تیم ملی و قهرمان آسیا و جهان و المپیک در کاراته داریم که خوشبختانه حمایت‌های خوبی از آنان شده است. وی گفت: بهترین و قوی‌ترین تیم کشور خودمان بوده که به غیرت و منش پهلوانی آنان بر می‌گردد که از جان خود مایه می‌گذارند.
زارع بیان کرد: سال گذشته تیم ملی کاراته عمان را به مرودشت دعوت کردیم و اینجا اردو زدند.
وی با قدردانی از استاد خود حبیب الله همت گفت: امروز اداره ورزش و جوانان شهرستان مرودشت با سکانداری محمدمیرزایی نیز فعالیت‌های ارزشمندی را در حال انجام دارد که امیدواریم روزبه‌روز شاهد ارتقاء این فعالیت‌ها باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی