[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۹۲
  • دوره جدید

دام در حصار دولت ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل پشتیبانی امور دام فارس خبر داد: 
خرید دام زنده عشایر هر کیلوگرم ۴۵هزار تومان 
دام در حصار دولت 
رحمانی: دام سنگین و سبک دسترنج عشایر و روستاییان است؛ دولت از اقتصاد عشایری حمایت می‌کند 

به گزارش شیرازنوین، مدیرکل پشتیبانی امور دام استان فارس گفت: این سازمان، دام زنده عشایر را به قیمت هر کیلوگرم 45هزار تومان، از دامداران خریداری می‌کند.
رهام رحمانی در حاشیه جلسه خرید تضمینی دام مازاد عشایر، گفت: دام زنده عشایر به قیمت ترکیبی هر کیلوگرم ۴۵هزار تومان توسط شرکت پشتیبانی امور دام و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیریت شهرستان‌های استان، اداره کل امور عشایر استان و شهرستان‌ها و همچنین ادارات کل دامپزشکی استان و شهرستان‌ها و با مباشرت اتحادیه شرکت‌های تعاونی عشایر خریداری می‌شود.
او افزود: در این طرح که دستورالعمل آن توسط دفتر مرکزی اداره کل پشتیبانی امور دام کشور ابلاغ شده است، به ازای هر کیلوگرم دام زنده، سه کیلوگرم جو یارانه‌ای و دولتی به عشایری که دام خود را به دولت می‌فروشند، تعلق می‌گیرد. رحمانی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم بارش‌ها در سال جاری و خشک‌سالی به وجود آمده، دامداران عشایری و روستایی باید مورد حمایت قرار می‌گرفتند تا دسترنج آنها که به صورت دام سنگین و سبک است، بر اثر خشک‌سالی تلف نشود.
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان فارس گفت: امیدواریم با اقدام به موقع ادارات و سازمان‌های دولتی، اتحادیه و شرکت‌های تعاونی عشایری استان و دامداران عملیات خرید به زودی شروع شود تا از ضرر و زیان بیشتر تولیدکنندگان جلوگیری شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی