[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

پای کرونای آفریقایی به جنوب فارس باز شد، روزنامه شیراز نوین

پای کرونای آفریقایی به جنوب فارس باز شد
دانشکده‌های علوم پزشکی لارستان و گراش در جنوب فارس اعلام کردند که ۲ فرد مبتلا به کرونای قطعی آفریقایی تاکنون در این دو شهرستان شناسایی شده اند و این افراد هم اینک در قرنطینه کامل هستند. معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی گراش گفت: فرد شناسایی شده مبتلا به کرونای آفریقایی از طریق مرز هوایی، از امارات وارد شیراز شده بود که پس از انجام تست در فرودگاه، نتیجه ابتلا به این ویروس جهش یافته مثبت اعلام شد و به این معاونت اعلام شد. علیرضا مساح دیروز شنبه در مصاحبه با ایرنا بیان کرد: هم اینک این فرد در قرنطینه کامل خانگی است و مشکلی از نظر بروز علائم ندارد و کارشناسان بهداشتی به طور دائم پیگیر وضعیت این فرد هستند. او از مردم خواست که با توجه به افزایش تعداد بستری‌ها در روزهای اخیر و همچنین شناسایی موارد کرونای جهش یافته آفریقایی و وضعیت شکننده ای که در استان‌های هم جوار وجود دارد، همچنان از تجمع‌های غیرضرور پرهیز و پروتکل‌های بهداشتی را به طور جد رعایت کنند.
وحید یگانه معاون بهداشتی دانشکده علم پزشکی لارستان نیز گفت:‌ فرد مبتلا در این شهرستان یک خانم ۶۱ساله ساکن یکی از روستاهای لارستان است که با سابقه بیماری دیابت و علائم سردرد و سرفه به واحد واگیر معاونت بهداشتی مراجعه کرد که آزمایش پی سی آر از روی فرد مبتلا انجام گرفت و به آزمایشگاه مرجع شیراز ارسال شد. او گفت: پس از پیگیری‌ها، دیروز اعلام کردند که نتیجه ابتلای این فرد به کرونای آفریقایی مثبت است که بر اساس بررسی‌های انجام گرفته نیز مشخص شد که فرزندان وی در شهرهای جنوبی و در استان هرمزگان و شهر قشم نیز مشغول هستند و احتمال آنکه از این طریق شخص مبتلا شده باشد، وجود دارد. یگانه بیان کرد: در حال بررسی هستیم که آیا فرزندان و خانواده این شخص به کرونای آفریقایی مبتلا شده اند یا نه که آزمایش‌های لازم روی خانواده وی انجام گرفته و منتظر نتیجه هستیم. معاون دانشکده علوم پزشکی لارستان بیان کرد: ۲۳ مورد مشکوک به کرونای آفریقایی از لارستان به شیراز ارسال شد که ۹ مورد کرونا (کووید ۱۹) بود و یک مورد نیز کرونای آفریقایی تشخیص داده شد. بر اساس اعلام دانشکده علوم پزشکی لارستان شمار افراد بستری در بیمارستان‌ها و مراکز مرجع کرونایی در شهرستان‌های لارستان، خنج و اوز تا صبح دیروز شنبه ۱۶ مورد بود.
همچنین تعداد بهبود یافتگان سه شهرستان لارستان، خنج و اوز و از زمان بروز کرونا تاکنون ۱۰هزار و ۹۹۲ نفر و شمار جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ در این شهرستان به ۲۰۹ نفر 
رسیده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی