[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

نان فطیر تبریزی مغزدار، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 6 نفر
آرد:250 گرم 
تخم‌مرغ:2 عدد 
زنجبیل: نصف قاشق چای‌خوری 
نمک: یک پنس 
شکر:2 قاشق غذاخوری 
روغن مایع: سه هشتم پیمانه
خمیر مایه: نصف قاشق غذاخوری 
کنجد، گردو، بادام: به مقدار کافی 
زردچوبه: مقدار کافی
زرده تخم‌مرغ:1 عدد 
زعفران دم‌کرده: مقدار کافی

نان‌ها یکی از مهمترین وعده‌های خوراکی در سبد غذایی خانوار ‌ایرانی می‌‌باشد و به صورت‌های مختلفی برای وعده‌های غذایی مختلف شام و صبحانه و بعضاً ناهار استفاده می‌‌شود. استفاده از نان آن‌قدر رواج دارد که بدون خوردن نان افراد احساس سیری نمی‌‌کنند و تعدد نانوایی‌ها در شهرهای مختلف حاکی از اهمیت تهیه نان برای خانواده‌ها دارد. یادگیری طریقه درست کردن نان‌های متفاوت از نان‌های روتین در نانوایی‌ها کار آسانی بوده و بسیار مفید است. لذا در ‌این مطلب طرز تهیه یک نان خوشمزه فطیر تبریزی که بسیار مقوی و دارای مغزهای خوراکی مختلف می‌‌باشد و طرز تهیه راحتی دارد را برایتان می‌‌نویسم تا آن را در منزل درست کرده و استفاده کنید.‌ این نان شامل مواد اولیه آرد، زنجبیل، شکر، خمیر مایه،گردو، زردچوبه، زعفران دم‌کرده، تخم‌مرغ، نمک، روغن مایع،کنجد، بادام درختی و زرده تخم‌مرغ است و بسیار مناسب برای وعده غذایی صبحانه و همراه با کره، پنیر و مربا می‌‌باشد.

 طرز تهیه
 مرحله اول:
ابتدا و برای شروع کار خمیرمایه را عمل می‌‌آوریم و برای ‌این منظور2 قاشق غذاخوری شکر را با یک‌چهارم پیمانه آب ولرم با دمای تقریبی 40 درجه سانتی‌گراد داخل یک ظرف می‌‌ریزیم و به آن‌ها نصف قاشق غذاخوری خمیرمایه را اضافه می‌‌کنیم و 10 دقیقه منتظر می‌‌شویم تا خمیرمایه عمل آید و حجم مواد ما زیاد و حباب‌دار شود.
 مرحله دوم:
سپس 250 گرم آرد و نصف قاشق چای‌خوری زنجبیل و یک پنس نمک و مقداری زردچوبه را داخل یک ظرف با هم مخلوط و آن‌ها را الک می‌‌کنیم و به خمیرمایه عمل آمده مرحله قبل اضافه می‌‌کنیم و با دست ورز می‌‌دهیم تا مواد ما کاملاً مخلوط شوند.
 مرحله سوم:
سپس 2 عدد تخم‌مرغ که از نیم ساعت قبل از یخچال بیرون گذاشته بودیم تا هم دمای محیط شود را شکسته و در صورت سالم بودن آن را همراه با سه‌هشتم پیمانه روغن مایع به مواد خمیر نان در مرحله قبل اضافه می‌‌کنیم و خمیر را با دست ورز می‌‌دهیم تا خمیر نرمی‌‌که به دست نمی‌‌چسبد حاصل شود و اگر خمیر نان حالت چسبنده داشت بایستی مقدار بیشتری آرد ریخت تا خمیر غیر چسبنده شود. خمیرنان فطیر آماده شده را داخل یک ظرف که کف آن را با روغن مایع چرب کرده‌ایم می‌‌گذاریم و روی ظرف با پارچه می‌‌پوشانیم و آن را در محیط آشپزخانه برای مدت زمان 1 ساعت استراحت می‌‌دهیم تا حجم خمیر ما زیاد شود.
 مرحله چهارم:
سپس کف سینی فر و یا قالبی به شکل دلخواه را کاغذ روغنی می‌‌اندازیم و خمیر نان فطیر را پس از یک ساعت استراحت با وردنه ابتدا باز می‌‌کنیم و آن را داخل قالب و یا سینی فر می‌‌گذاریم. سپس سراغ آماده کردن رومال نان می‌‌رویم و برای ‌این منظور 1 عدد زرده تخم‌مرغ را داخل یک ظرف می‌‌ریزیم و آن را هم می‌‌زنیم تا از لختگی در آید و سپس به آن مقدار کافی زعفران دم‌کرده اضافه می‌‌کنیم و مواد را خوب مخلوط می‌‌کنیم. سپس از مواد رومال تهیه شده با کمک قلم‌مو به‌عنوان رومال روی نان می‌‌مالیم و روی آن را با مقداری مغز گردو و بادام و کنجد تزیین می‌‌کنیم. سپس قالب را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد برای مدت زمان 45 دقیقه قرار می‌‌دهیم تا نان ما بپزد و آماده شود.
 مرحله پنجم:
سپس وقتی نان پخت قالب و یا سینی را از فر درآورده و بعد از سرد شدن نان فطیر را از روی سینی برمی‌‌داریم و در ظرف مناسبی می‌‌گذاریم و ‌این نان خوشمزه را برای صبحانه همراه با کره، پنیر، مربا و خامه میل می‌‌کنیم و یا آن را برای میان وعده بچه‌ها در مدرسه استفاده می‌‌کنیم. نوش جان

 نکات کلیدی
 در صورتی که بخواهیم ‌این نان شیرینی بیشتری داشته باشد می‌‌توان مقدار بیشتری شکر در تهیه آن استفاده کرد و اختیاری است.
 در صورت تمایل می‌‌توان خمیر ‌این نان را به‌جای آب با شیر ولرم و یا نصف لیوان آب و نصف لیوان شیر عمل آورد.
 برای کسانی‌که از مزه زنجبیل خوششان نمی‌‌آید می‌‌توانند آن را حذف کرده و به‌جای زنجبیل از هل و یا وانیل استفاده کنند.
 در صورت تمایل، در تهیه خمیر ‌این نان می‌‌توان به‌جای روغن مایع از روغن کنجد و یا روغن زیتون بدون بو و سایر روغن‌های خوراکی نیز استفاده کرد.
 در صورت تمایل می‌‌توان از مغزهای خوراکی مانند پسته، نارگیل، سیاه دانه، بادام زمینی و هندی و ترکیب مغزهای مختلف خوراکی استفاده کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی