[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

سرمربی قشقایی پس از شکست یک مدعی دیگر : در عین شایستگی، مظلومیم!، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
قشقایی بدون شک یکی از عجیب‌ترین تیم‌های چند فصل اخیر لیگ یک است، تیمی‌که هر سال به نحوی بسته می‌شود که اکثر کارشناسان احتمال سقوطش را زیاد می‌دانند، اما در عمل نتایج فرق می‌کند، تیمی‌که به تیم‌های ته جدولی می‌بازد اما یقه تیم‌های مدعی را می‌گیرد.
به‌خصوص امسال و با هدایت داریوش هرمزی، فراز و نشیب نتایج قشقایی بیشتر از قبل هم شده. روزی که تیم نود ارومیه به عنوان یک تیم ته جدولی به شیراز آمد، نه تنها هیچ بردی در کارنامه نداشت بلکه حتی یک بار هم نتوانسته بود دروازه رقبایش را باز کند. اما قشقایی در ورزشگاه پارس با ارائه بدترین بازی ممکن، تن به شکست دو بر صفر داد و به بحران فرو رفت. اما در طرف دیگر، همین قشقایی موفق شده دو تیم صدرنشین فعلی لیگ یک را در زمینشان مغلوب کند؛ بادران را سه بر یک و مس کرمان را سه بر صفر! 
آن‌ها همین هفته هم موفق شدند یک پیروزی درخشان مقابل یکی دیگر از تیم‌های مدعی به دست بیاورند. قشقایی با تک گلی که توسط جوان‌ترین بازیکنش به ثمر رسید، سه امتیاز شیرین خانگی مقابل استقلال خوزستان به دست آورد.
به نظر می‌رسد که پشت ‌این فراز و نشیب‌های عجیب تیم قشقایی، منطق خاصی وجود نداشته باشد. داریوش هرمزی می‌گوید:حتی خوش‌بین‌ترین افراد فکرش را نمی‌کردند تیم پانزدهم جدول بیاید تیم سوم را شکست دهد. همان‌طور که هفته گذشته به عنوان تیم شانزدهم، تیم نخست جدول را شکست داده بودیم، اما ‌این بار هم پیروز شدیم تا از اعتبار فوتبال فارس دفاع کرده باشیم.
وی افزود: ما دو تیم مدعی را در طی کمتر از چهار روز شکست دادیم که ‌این امر نتیجه تعصب و جانفشانی بچه‌های ما بود. شور و حال خاصی در بین نفرات ما وجود دارد که باعث می‌شود با وجود تمام کمبودها، تیم‌های متمول و پرستاره را شکست دهیم. گل پیروزی ما را در ‌این مسابقه یک بازیکن متولد 83 اهل شهرستان کازرون به ثمر رساند.
سرمربی قشقایی گفت: ما برای دفاع از آرمان‌های قشقایی می‌جنگیم و البته برای کل فوتبال فارس. پیروزی‌هایی که ما در برابر مس و استقلال به دست آوردیم، به تیم فجرشهیدسپاسی هم کمک کرد و ما از ‌این بابت نیز خوشحالیم.
هرمزی ادامه داد: با توجه به ‌اینکه چند بازیکن را به دلیل آسیب‌دیدگی و محرومیت در اختیار نداشتیم، می‌دانستیم بازی سختی داریم. می‌دانید که تیم استقلال خوزستان از حمایت کامل مسئولان استانش سود می‌برد و ما در برابر آن‌ها، مظلوم هستیم. با ‌این حال با تمام توان ‌ایستادگی کردیم، شایستگی‌هایمان را نشان دادیم اما همچنان مظلومیم.
این مربی خوزستانی درباره بی‌توجهی مسئولان فارس، اظهار داشت:  بیست‌و شش هفته گذشت و ما هنوز در انتظار دیدن یک مسئول استان، یک نماینده شهر شیراز در ورزشگاه هستیم.‌ این نشان می‌دهد که سرنوشت تیم‌های شیرازی برای مسئولان مهم نیست وگرنه اگر شده یک بار به تماشای مسابقات ما می‌آمدند.
وی گفت: برای بازی بعدی‌مان در ارومیه، باید 1500 کیلومتر را با اتوبوس طی کنیم. ‌ای کاش ‌این حرف من به گوش تمام دلسوزان ورزش استان برسد، البته اگر دلسوزی وجود داشته باشد. ما در مسابقات ‌این فصل تیم‌های قدرتمندی همچون مس کرمان، استقلال اهواز، استقلال ملاثانی و بادران تهران را شکست داده‌ایم، آیا ‌این بردها شانسی به دست آمده است؟ اگر در سایر بازی‌ها نتیجه نگرفتیم مقصر مسئولان استان هستند.
سرمربی تیم قشقایی در پاسخ به ‌این پرسش که چرا سه مربی ‌این تیم را داور از روی نیمکت اخراج کرد، گفت: داور در ‌این دیدار با دادن کارت قرمز و زرد تیم ما را قلع و قمع کرد. او با تیم ما نامهربان بود اما با تیم حریف مماشات کرد. به نظر من داوران فوتبال ‌ایران، انسان‌های با شرفی هستند اما آن‌ها هم اشتباهاتی دارند که گاهی ضربه زیادی به تیم‌ها می‌زند.
تیم قشقایی با کسب پیروزی یک بر صفر مقابل استقلال خوزستان، 30 امتیازی شد و با وجود‌ اینکه در همان رتبه پانزدهم باقی ماند، اما توانست حاشیه امنیت 5 امتیازی با منطقه سقوط ‌ایجاد کند، اتفاقی که تا به امروز رخ نداده بود و فعلاً هواداران ‌این تیم می‌توانند خیال آسوده‌ای داشته باشند.
تیم قشقایی روز چهارشنبه در هفته بیست‌وهفتم رقابت‌ها و در ارومیه به مصاف نود ارومیه می‌رود. نود، یکی از رقبای مستقیم ‌این تیم در جدال برای سقوط به لیگ دو به شمار می‌رود.
دیگر نماینده شیراز یعنی فجرشهیدسپاسی که در دو بازی اخیر نتایج خوبی نگرفته و به رتبه ششم جدول سقوط کرده، روز سه‌شنبه در شیراز میزبان چوکای تالش خواهد بود. چوکا هم یکی دیگر از رقبای قشقایی در راه سقوط است و همان‌طور که قشقایی دو رقیب مستقیم فجر را در راه صعود شکست داد، حالا ‌این فجر است که با پیروزی مقابل چوکا علاوه بر مدعی شدن دوباره، می‌تواند در راه بقا به تیم همشهری‌اش کمک کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی