[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۷
  • دوره جدید

امضای تفاهم نامه با شهردار جهرم جهرم سی و یکمین شهر نامزد دریافت نشان ملی شهر فعال، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس از امضا تفاهم‌نامه همکاری شهرداری جهرم در راستای طرح ملی شهر فعال با رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی خبر داد و گفت: شهر جهرم نخستین شهر استان فارس است که نامزد دریافت نشان ملی شهر فعال شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ورزش پارس، به نقل از روابط عمومی هیئت ورزش‌های همگانی فارس، سیروس پاک فطرت اظهار داشت: در پروژه ملی شهرهای فعال ایران با محوریت فدراسیون ورزش‌های همگانی طی چند ماه‌ گذشته ۳۰ شهر داوطلب در کشور زمینه و بستر همکاری مناسب برای توسعه و ارتقاء فعالیت بدنی در ورزش همگانی را آغاز کردند.
وی افزود: شهر جهرم شهر داوطلب دریافت نشان شهر فعال در کشور و اولین شهر استان فارس می‌باشد که با حضور علیرضا نظری شهردار جهرم در فدراسیون ورزش‌های همگانی با افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی تفاهم‌ نامه اجرای فاز اول عملیاتی این طرح را امضا کردند.
رئیس هیئت ورزش‌های همگانی فارس بیان کرد: در این تفاهم‌نامه که با هدف به اشتراک گذاری دانش و تجارب و منابع مشترک در زمینه شهر فعال و فعال سازی زمینه‌های همکاری و مشارکت بیشتر در امر توسعه ورزش همگانی و ارتقاء سطح سلامت و نشاط عموم مردم صورت پذیرفت، محمدرضا فروحی دبیرکل شورای سیاست‌گذاری شهر فعال ایران از سوی فدراسیون ورزش‌های همگانی و عبدالرحیم خداجو رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان جهرم از سوی شهردار جهرم به عنوان نمایندگان طرفین معرفی شدند.
پاک فطرت ضمن تشکر از مدیران دلسوز و علاقه‌مند به ورزش شهرستان جهرم از جمله شهردار فعال و ورزشی این شهر از سایر شهرداران استان و خاصه کلان‌شهر شیراز درخواست کرد تا فرصت باقی ماند از دوران مدیریت خود گوی سبقت را از سایر شهرها در امر سلامت و نشاط مردم بربایند.
شهردار جهرم در حاشیه جلسه امضاء تفاهم‌نامه با اشاره به شادی و نشاطی که بین مردم استان فارس و خصوصاً اهالی جهرم وجود دارد از استقبال بالای آن‌ها برای ورزش کردن خبر داد و گفت: اگر ما بتوانیم شرایط و امکانات را فراهم کنیم مردم خودشان به ورزش گرایش بیشتری پیدا خواهند کرد و مشارکت بیشتری در این حوزه خواهند داشت.
علیرضا نظری با بیان این که شیوع ویروس کرونا اجازه نداد مردم آن‌طور که می‌خواهند از فضاهای ورزشی برای تأمین سلامت و نشاط خود استفاده کنند، گفت: متأسفانه شیوع این ویروس که برای دنیا دردسر شده بود به ما هم اجازه نداد آن چیزی که در ذهن داشتیم را برای ورزش مردم اجرا کنیم.
وی تأکید کرد: مسئولان باید به نحوی اقدام کنند که برنامه‌ریزی و عملکرد آن‌ها منجر به کاهش کم‌تحرکی و افزایش میزان مشارکت مردم در فعالیت‌های ورزشی شود تا هم اجر دنیوی و هم اجر اخروی ببرند.
شهردار جهرم با بیان این که بودجه شهرداری جهرم هم محدودیت‌های خاص خودش را دارد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه سرانه فضای سبز جهرم بالاست و باید بتوانیم امکاناتی را فراهم کنیم که مردم از این فضا برای ورزش کردن بیشتر استفاده کنند.
نظری جهرمی در پایان ابراز امیدواری کرد در هماهنگی و تعامل با هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس بتوانند قدم‌های مثبتی برای تأمین سلامت و نشاط مردم بردارند.
در پایان دکتر خداجو رئیس فعال اداره ورزش و جوانان شهرستان جهرم که در این مراسم شهردار جهرم را همراهی می‌کرد، ضمن تشکر از ریاست هیئت ورزش‌های همگانی و نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی و اعلام آمادگی شهردار جهرم گفت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد و از همه ظرفیت‌های زیرساختی و امکانات شهرستان بهره خواهیم گرفت تا در ارزیابی شاخص‌ها و تعیین وضع موجود جهرم بر اساس ماتریس شهر فعال با توجه به استانداردهای ملی و بین‌المللی حدنصاب‌های لازم برای معرفی شهر جهرم به مراجع بین‌المللی را به دست آورد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی